KENTOYA MAXIMUS motocykl

Skútr KENTOYA MAXIMUS se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 806. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,7 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,3 roku a 7 481 km.

  • 2016–dosud
  • kategorie L
  • Skútr
  • 2 místa
KENTOYA MAXIMUS – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 96,3 %
  • Částečně způsobilé 3,7 % stejně stará vozidla 3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 135 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům 0,7
  • Nosná konstrukce sedadla je poškozená nebo neúplná nebo neodpovídá požadavkům 0,7
  • Zvukové výstražné zařízení nefunguje nebo chybí 0,7
  • Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 0,7

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KENTOYA
Roky výroby
2016–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
806 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 376

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 7 481 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům0,7
  2. Nosná konstrukce sedadla je poškozená nebo neúplná nebo neodpovídá požadavkům0,7
  3. Zvukové výstražné zařízení nefunguje nebo chybí0,7
  4. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené0,7
  5. Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)0,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely KENTOYA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KENTOYA MAXIMUS 3,7 % 135
KENTOYA VIKING 2,6 % 194
KENTOYA ZOOM 6,0 % 100
KENTOYA TY125T-N 3,3 % 91
KENTOYA HAMMER II-I 1,4 % 73
KENTOYA LION 9,6 % 73

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 135 pravidelných technických prohlídek motocyklů KENTOYA MAXIMUS v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,7 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KENTOYA: 4,4 % a 0,35 %.

  • 806 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026).
  • Nejčastější vážná závada: Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům (0,7 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech motocyklů. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 135 3,7 % +0,7 0,00 % −0,15 6,3 let 7 481 km
2025 93 2,2 % −1,3 0,00 % −0,24 6,1 let 7 773 km
2024 38 0,0 % −3,0 2,63 % +2,45 5,6 let 8 008 km
2023 30 3,3 % +0,7 0,00 % −0,13 4,6 let 5 309 km
2022 62 0,0 % −2,5 0,00 % −0,14 3,8 let 5 821 km
2021 16 0,0 % −2,7 0,00 % −0,21 3,7 let 6 254 km
2020 2 0,0 % −3,1 0,00 % −0,25 4,0 let 3 564 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2020 – 4,4 % – – 4,4 % (6 let)
2019 – 1,8 % – – –
2018 0,0 % – 2,8 % – 2,8 % (8 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2016; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2022
2020 4,4 %
2019 1,8 %
2018 2,8 % 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
806
z 818 registrovaných celkem
Zaniklo
5
0,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 6
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
0 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KENTOYA MAXIMUS

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 150 mm –
Šířka 785 mm –
Výška 1 325 mm –
Rozvor 1 425 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 151 kg –
Největší přípustná hmotnost 301 kg –
Nejvyšší rychlost 75 km/h –
Spotřeba kombinovaná 999,0 l/100 km –
Hluk za jízdy 75,0 dB(A) –

Karoserie

  • SKÚTR 100 %

Pohon

  • jedna náprava 97 %
  • 4×4 3,3 %

Emisní norma

  • EURO 3 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • MODRÁ 90 %
  • BÍLÁ 3,2 %
  • ČERVENÁ 3,2 %
  • MODRÁ-ZÁKLADNÍ 3,2 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Ovladač vozidla nefunguje správně nebo je nespolehlivý či poškozený nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče nebo neodpovídá požadavkům 0,7 na 100 prohlídek
    Ovladač vozidla je poškozený, nefunguje správně, nebo je neodborně změněn tak, že může při ovládání vozidla způsobit zranění řidiče (např. ostré hrany na řadicí páce, pedálech / ručních pákách) nebo neodpovídá požadavkům (např. u ručních ovladačů motocyklů chybí předepsané zaoblení). (6.2.7.1.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  2. Nosná konstrukce sedadla je poškozená nebo neúplná nebo neodpovídá požadavkům 0,7 na 100 prohlídek
    Konstrukce sedadla řidiče je poškozená nebo nadměrně opotřebená (sedák / opěradlo), prasklá, deformovaná nebo neúplná (např. chybí opěrky hlavy) nebo poškození sedadla může způsobit zranění řidiče (např. chybějící polstrování) nebo typ sedadla zjevně neodpovídá požadavkům. (6.2.5.1.3, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  3. Zvukové výstražné zařízení nefunguje nebo chybí 0,7 na 100 prohlídek
    Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. (7.7.1, 7. jiné vybavení)
  4. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 0,7 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. (0.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
  5. Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 0,7 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
  6. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 0,7 na 100 prohlídek
    Zpomalená funkce spínače brzdových světel. (4.3.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  7. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,7 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  8. Některé spojovací prvky (šrouby, pružiny) uchycení kabiny nebo karoserie nebo nástavby k podvozku nebo rámu vozidla jsou uvolněné, nebo poškozené nebo chybí 0,7 na 100 prohlídek
    Některé spojovací prvky (šrouby, pružiny) upevnění kabiny, karoserie nebo nástavby k podvozku nebo rámu vozidla jsou uvolněné, poškozené nebo chybí nebo spojení zjevně neodpovídá požadavkům výrobce. (6.2.2.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  9. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 0,7 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů KENTOYA MAXIMUS v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KENTOYA MAXIMUS dopadá na STK?

Z 135 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, KENTOYA MAXIMUS tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KENTOYA