LEXUS IS 220

LEXUS IS 220 se vyrábí od roku 2006. V Česku jich jezdí 207, 57 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 17,8 roku a 246 051 km.

  • 2006–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 87,8 %
  • Částečně způsobilé 12,2 % stejně stará vozidla 9,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,78 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 74 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 4,1
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 4,1
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 4,1
  • V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 2,7

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
LEXUS
Roky výroby
2006–dosud
V provozu v ČR
207 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 979

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům4,1
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty4,1
  3. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty4,1
  4. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled2,7
  5. Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům2,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely LEXUS

ModelČástečně způsobiléProhlídek
LEXUS IS 220 12,2 % 74
LEXUS RX450H 3,9 % 587
LEXUS NX300H 3,9 % 255
LEXUS UX250H 2,2 % 137
LEXUS RX400H 12,5 % 120
LEXUS IS 250 7,6 % 92

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 74 pravidelných technických prohlídek aut LEXUS IS 220 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 12,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,0 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,78 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka LEXUS: 5,3 % a 0,17 %.

  • 207 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 57 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům (4,1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 74 12,2 % +3,0 0,00 % −0,78 17,8 let 246 051 km
2025 65 6,2 % −3,8 0,00 % −0,87 17,1 let 240 759 km
2024 97 13,4 % +4,2 1,03 % +0,16 16,0 let 227 782 km
2023 64 6,3 % −1,2 0,00 % −0,71 14,9 let 232 874 km
2022 75 8,0 % +0,4 1,33 % +0,66 13,8 let 215 504 km
2021 56 10,7 % +4,1 0,00 % −0,69 12,9 let 215 708 km
2020 75 8,0 % +0,9 0,00 % −0,58 11,9 let 196 060 km
2019 61 14,8 % +7,6 0,00 % −0,40 10,8 let 201 757 km
2018 70 4,3 % −2,0 0,00 % −0,63 9,9 let 179 912 km
2017 60 5,0 % −0,6 0,00 % −0,64 8,9 let 175 986 km
2016 64 7,8 % +2,4 0,00 % −0,66 8,0 let 154 165 km
2015 43 0,0 % −4,3 0,00 % −0,75 6,8 let 142 585 km
2014 54 3,7 % 0,0 1,85 % +1,07 5,7 let 119 797 km
2013 44 4,5 % +0,5 0,00 % −0,75 5,0 let 122 750 km
2012 36 2,8 % −1,1 0,00 % −1,28 4,6 let 109 515 km
2011 18 0,0 % −3,4 0,00 % −1,63 3,7 let 98 039 km
2010 21 4,8 % +1,6 0,00 % −1,73 3,1 let 71 510 km
2009 2 0,0 % −6,3 0,00 % −3,44 2,0 let 56 218 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2024
2006 – – – – 3,3 % (18 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2006; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2024
2006 3,3 %

Vozový park v ČR

V provozu
207
z 338 registrovaných celkem
Zaniklo
26
7,7 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
87 / 18
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
54,1 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům 4,1 na 100 prohlídek
    Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 4,1 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 4,1 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  4. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 2,7 na 100 prohlídek
    Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled. (3.1.1.1, 3. výhledy)
  5. Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 2,7 na 100 prohlídek
    Použití neschválené fólie nebo způsob montáže dodatečné úpravy neodpovídá požadavkům (zakrytí střední brzdové svítilny) nebo poškozená fólie (změna zabarvení, trhliny nebo vznik vzduchových bublin mezi nalepenou fólií a sklem) omezuje nebo zkresluje výhled řidiče. (3.2.4.2, 3. výhledy)
  6. Akumulátor není uchycen nebo je nespolehlivě uchycen a jeho pohyb může způsobit zkrat 2,7 na 100 prohlídek
    Akumulátor není dostatečně uchycen nebo jeho upevnění není spolehlivé nebo jeho umístění neodpovídá požadavkům. (4.13.6.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  7. Některé sedadlo je uvolněné nebo ukotvení sedadla je nespolehlivé nebo způsob ukotvení sedadla ve vozidle neodpovídá požadavkům 1,4 na 100 prohlídek
    Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný, prasklý nebo chybí nebo způsob ukotvení sedadla neodpovídá požadavkům nebo kotevní úchyt (včetně okolí) je nadměrně zkorodovaný a tato závada ovlivňuje spolehlivost ukotvení sedadla. (6.2.6.3.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  8. Výfukový systém netěsný 1,4 na 100 prohlídek
    Výfukový systém zjevně netěsný. (6.1.2.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  9. Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 1,4 na 100 prohlídek
    Jakákoliv dodatečná úprava čelního okna, vyjma použití schválené folie pro čelní okno opatřené povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací značka ATEST 8 SD XXXX a text „JEN NA ČELNÍ OKNO“). (3.2.4.1, 3. výhledy)
  10. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,4 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek aut LEXUS IS 220 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak LEXUS IS 220 dopadá na STK?

Z 74 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 12,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,2 % částečně způsobilých, LEXUS IS 220 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely LEXUS