JAGUAR F-TYPE

Kupé JAGUAR F-TYPE se vyrábí od roku 2013. V Česku jich jezdí 361, 53 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,1 roku a 41 649 km.

  • 2013–dosud
  • kategorie M1
  • Kupé
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 98,8 %
  • Částečně způsobilé 1,2 % stejně stará vozidla 4,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 84 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
JAGUAR
Roky výroby
2013–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
361 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 464

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
JAGUAR F-TYPE 1,2 % 84
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984
AUDI A4 6,5 % 12 611
VOLKSWAGEN SHARAN 8,6 % 10 620
TOYOTA RAV4 5,1 % 7 944

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 84 pravidelných technických prohlídek aut JAGUAR F-TYPE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka JAGUAR: 5,1 % a 0,00 %.

  • 361 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 53 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 84 1,2 % −3,1 0,00 % −0,15 7,1 let 41 649 km
2025 77 1,3 % −3,3 0,00 % −0,17 6,9 let 38 642 km
2024 61 3,3 % −0,8 0,00 % −0,15 5,9 let 41 058 km
2023 65 3,1 % −0,4 0,00 % −0,14 6,3 let 37 647 km
2022 35 0,0 % −3,4 0,00 % −0,10 5,6 let 41 871 km
2021 40 2,5 % −0,7 0,00 % −0,14 5,5 let 36 137 km
2020 31 0,0 % −3,3 0,00 % −0,11 4,6 let 35 319 km
2019 41 0,0 % −3,3 0,00 % −0,06 4,0 let 35 896 km
2018 16 0,0 % −2,9 0,00 % −0,10 3,6 let 27 297 km
2017 11 0,0 % −2,6 0,00 % −0,14 3,5 let 27 672 km
2016 3 0,0 % −4,5 0,00 % −0,04 2,0 let 22 561 km

Vozový park v ČR

V provozu
361
z 445 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
79 / 5
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
52,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje JAGUAR F-TYPE

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 470 mm 4 470–4 482
Šířka 1 923 mm –
Výška 1 311 mm 1 308–1 313
Rozvor 2 622 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 1 903 kg 1 615–1 906
Největší přípustná hmotnost 2 150 kg 1 925–2 150
Nejvyšší rychlost 285 km/h 250–300
Spotřeba kombinovaná 10,7 l/100 km 8,1–11,0
CO₂ kombinovaně 243 g/km 184–252
Hluk za jízdy 68,0 dB(A) 68,0–74,0

Karoserie

  • AD KUPÉ 61 %
  • AE KABRIOLET 39 %

Pohon

  • jedna náprava 59 %
  • 4×4 41 %

Emisní norma

  • EURO 6 97 %
  • EURO 5 3,0 %

Pneumatiky

  • 245/40 R19 34 %
  • 255/35 R20 26 %
  • 245/45 R18 21 %
  • 265/35 R20 19 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 21 %
  • ZELENÁ 18 %
  • ČERNÁ 18 %
  • ČERVENÁ 12 %
  • BÍLÁ 12 %
  • MODRÁ 12 %
  • ORANŽOVÁ 4,6 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 1,5 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy JAGUAR F-TYPE podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
SAJDA1BE 508PS 74 %, 508 PS 2 % 2017–2022 62 21 0,0 % −3,6 0,00 % −0,09
SAJAA61B 306PS 53 %, 508PS 2 % 2014–2019 60 12 0,0 % −5,8 0,00 % −0,26
SAJDB1BV 306PS 55 %, 306 PS 2 % 2017–2020 53 12 0,0 % −3,4 0,00 % −0,10
SAJAA60F 306PS 43 %, QQ6 3 % 2014–2016 35 6 16,7 % +10,8 0,00 % −0,27
SAJAA65B 306PS 42 %, 306 PS 3 % 2013–2016 31 8 0,0 % −6,3 0,00 % −0,31
SAJDB1BX PT204 2018–2021 30 7 0,0 % −3,0 0,00 % −0,08
SAJAJ61X 306PS 2015–2017 27 5 0,0 % −5,1 0,00 % −0,22
SAJAJ63P 508PS 58 %, 224DT 4 % 2014–2017 26 4 0,0 % −5,8 0,00 % −0,26
SAJAA63H 508PS 2014–2016 25 2 0,0 % −5,9 0,00 % −0,26

Časté otázky

Jak JAGUAR F-TYPE dopadá na STK?

Z 84 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,3 % částečně způsobilých, JAGUAR F-TYPE tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely JAGUAR

  • XF4,3 % · 0,00 %
  • F-PACE2,7 % · 0,00 %
  • X-TYPE11,6 % · 0,00 %
  • XJ5,5 % · 0,00 %
  • S-TYPE5,8 % · 0,00 %
  • E-PACE6,4 % · 0,00 %
  • XE5,1 % · 0,00 %
  • XK82,7 % · 0,00 %
  • XKR0,0 % · 0,00 %