JAGUAR XE
Sedan JAGUAR XE se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 179, 79 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,5 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,8 roku a 124 798 km.
- 2015–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 94,9 %
- Částečně způsobilé 5,1 % stejně stará vozidla 4,6 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- JAGUAR
- Roky výroby
- 2015–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 179 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 275Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| JAGUAR XE | 5,1 % | 59 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD MONDEO | 8,6 % | 17 808 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| ŠKODA KODIAQ | 2,4 % | 17 036 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 59 pravidelných technických prohlídek aut JAGUAR XE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,5 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka JAGUAR: 5,1 % a 0,00 %.
- 179 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 79 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 5,1 % | +0,5 | 0,00 % | −0,17 | 7,8 let | 124 798 km |
| 2025 | 51 | 3,9 % | −0,6 | 0,00 % | −0,15 | 7,0 let | 130 785 km |
| 2024 | 52 | 3,8 % | −0,3 | 0,00 % | −0,15 | 6,1 let | 102 117 km |
| 2023 | 40 | 0,0 % | −3,1 | 0,00 % | −0,10 | 5,4 let | 103 246 km |
| 2022 | 22 | 9,1 % | +5,9 | 0,00 % | −0,10 | 5,5 let | 113 053 km |
| 2021 | 17 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,10 | 4,4 let | 93 592 km |
| 2020 | 24 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,07 | 3,5 let | 80 978 km |
| 2019 | 10 | 10,0 % | +7,0 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 68 379 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje JAGUAR XE
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 686 mm | 4 686–4 691 |
| Šířka | 1 850 mm | – |
| Výška | 1 416 mm | 1 416–1 425 |
| Rozvor | 2 835 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 565 kg | 1 565–1 754 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 100 kg | 2 100–2 310 |
| Brzděný přívěs | 1 800 kg | 1 600–1 800 |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | 225–250 |
| Spotřeba kombinovaná | 4,1 l/100 km | 4,1–9,2 |
| CO₂ kombinovaně | 106 g/km | 106–209 |
| Hluk za jízdy | 74,0 dB(A) | 67,0–75,0 |
Karoserie
- AA SEDAN 100 %
Pohon
- jedna náprava 70 %
- 4×4 30 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 205/55 R17 35 %
- 225/45 R18 29 %
- 225/40 R19 21 %
- 225/50 R17 12 %
- 235/35 R20 1,8 %
Tažné zařízení v TP
- ne 91 %
- ano 8,8 %
Barva
- ŠEDÁ 29 %
- ČERNÁ 28 %
- MODRÁ 13 %
- ČERVENÁ 13 %
- BÍLÁ 12 %
- HNĚDÁ 2,7 %
- ZELENÁ 1,8 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy JAGUAR XE podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SAJAB4BN |
204DTD 42 %, 204DTA 14 %, 204DTH 4 %, 204 DTD 2 % | 2015–2018 | 202 | 46 | 4,3 % | −0,8 | 0,00 % | −0,21 |
SAJAA4BN |
204DTD 41 %, 204DTH 11 %, 204DTA 2 %, 204DTY 2 % | 2016–2022 | 131 | 29 | 6,9 % | +2,4 | 0,00 % | −0,15 |
SAJAA4BX |
PT204 | 2018–2022 | 47 | 14 | 7,1 % | +3,7 | 0,00 % | −0,09 |
SAJAB4BV |
306PS 65 %, 204DTD 2 % | 2015–2018 | 46 | 14 | 14,3 % | +9,3 | 0,00 % | −0,19 |
SAJAB4DN |
204DTD 55 %, 204DT 3 %, 204DTH 3 %, 306PS 3 % | 2015–2017 | 33 | 9 | 0,0 % | −5,1 | 0,00 % | −0,21 |
SAJAB4BG |
204PT | 2015–2017 | 30 | 8 | 12,5 % | +7,2 | 0,00 % | −0,23 |
SAJAB4BX |
PT204 76 %, PT 204 3 % | 2017–2020 | 29 | 10 | 10,0 % | +6,2 | 0,00 % | −0,11 |
Časté otázky
Jak JAGUAR XE dopadá na STK?
Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,6 % částečně způsobilých, JAGUAR XE tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.