MAN M 2000 nákladní N2, N3
Ba MAN M 2000 se vyrábí od roku 2000. V Česku jich jezdí 37, 76 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 2000–dosud
- kategorie N2, N3
- Ba
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 85,7 %
- Částečně způsobilé 14,3 % stejně stará vozidla 10,5 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 28 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 3,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MAN
- Roky výroby
- 2000–dosud
- Počet míst
- 2–3
- V provozu v ČR
- 37 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 110Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech3,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MAN M 2000 | – | 28 |
| SCANIA R | 8,0 % | 5 685 |
| PRAGA V3S | 5,7 % | 893 |
| MAN TGM | 6,9 % | 1 798 |
| RENAULT D | 7,9 % | 624 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 28 pravidelných technických prohlídek nákladních aut MAN M 2000 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 14,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MAN: 8,7 % a 0,50 %.
- 37 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 76 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech (3,6 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 28 | 14,3 % | +3,8 | 0,00 % | −1,17 | 22,9 let | 444 031 km |
| 2025 | 38 | 7,9 % | −3,8 | 2,63 % | +1,36 | 22,1 let | 414 323 km |
| 2024 | 33 | 6,1 % | −4,8 | 6,06 % | +4,69 | 21,0 let | 413 756 km |
| 2023 | 61 | 6,6 % | −2,4 | 3,28 % | +2,14 | 20,0 let | 382 314 km |
| 2022 | 67 | 4,5 % | −5,4 | 2,99 % | +1,65 | 18,8 let | 375 460 km |
| 2021 | 62 | 9,7 % | −0,6 | 3,23 % | +1,48 | 18,0 let | 375 509 km |
| 2020 | 71 | 5,6 % | −6,2 | 1,41 % | +0,06 | 16,9 let | 372 449 km |
| 2019 | 65 | 15,4 % | +1,1 | 0,00 % | −1,04 | 15,6 let | 349 601 km |
| 2018 | 68 | 10,3 % | −5,6 | 2,94 % | +0,75 | 14,8 let | 331 659 km |
| 2017 | 62 | 21,0 % | +4,6 | 6,45 % | +3,72 | 13,9 let | 338 448 km |
| 2016 | 64 | 21,9 % | +0,1 | 6,25 % | +3,18 | 12,7 let | 344 441 km |
| 2015 | 67 | 13,4 % | −1,2 | 2,99 % | −0,58 | 12,0 let | 354 089 km |
| 2014 | 71 | 5,6 % | −5,7 | 0,00 % | −3,27 | 10,9 let | 339 974 km |
| 2013 | 67 | 9,0 % | −3,0 | 2,99 % | −0,89 | 10,0 let | 379 171 km |
| 2012 | 78 | 3,8 % | −7,8 | 3,85 % | −0,90 | 9,0 let | 384 321 km |
| 2011 | 81 | 3,7 % | −5,6 | 3,70 % | −2,34 | 8,1 let | 388 120 km |
| 2010 | 66 | 9,1 % | 0,0 | 6,06 % | +0,42 | 6,8 let | 310 234 km |
| 2009 | 58 | 5,2 % | −3,4 | 3,45 % | −2,00 | 5,9 let | 290 998 km |
| 2008 | 3 | 0,0 % | −9,1 | 33,33 % | +27,71 | 5,3 let | 419 957 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MAN M 2000
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 5 735 mm | 5 735–8 100 |
| Šířka | 2 550 mm | 2 290–2 550 |
| Výška | 2 537 mm | 2 537–3 200 |
| Rozvor | 3 275 mm | 3 275–5 075 |
| Míst k sezení | 2 | 2–3 |
| Provozní hmotnost | 4 480 kg | 4 480–7 500 |
| Největší přípustná hmotnost | 11 990 kg | 11 990–15 000 |
| Brzděný přívěs | 9 500 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 85 km/h | 85–90 |
| Hluk za jízdy | 80,0 dB(A) | 80,0–82,0 |
Karoserie
- BA 100 %
Pohon
- 4×4 50 %
- jedna náprava 50 %
Emisní norma
- EURO 3 100 %
Pneumatiky
- 245/70 R17 50 %
- 305/70 R19 50 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- BÍLÁ 33 %
- MODRÁ 33 %
- ŽLUTÁ 33 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech
3,6 na 100 prohlídek
Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek nákladních aut MAN M 2000 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MAN M 2000 dopadá na STK?
Z 28 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 14,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,5 % částečně způsobilých, MAN M 2000 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.