VAZ 2110

VAZ 2110 se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 41, 32 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1997–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 9,8 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,2 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 4 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
VAZ
Roky výroby
1997–dosud
V provozu v ČR
41 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 545

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely VAZ

ModelČástečně způsobiléProhlídek
VAZ 2110 – 4
VAZ 2101 4,0 % 327
VAZ 2103 4,1 % 146
VAZ NIVA 13,3 % 113
VAZ 2107 4,9 % 103
VAZ 2105 5,0 % 101

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 4 pravidelných technických prohlídek aut VAZ 2110 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka VAZ: 6,5 % a 1,31 %.

  • 41 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 32 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 4 0,0 % −9,8 0,00 % −1,20 24,5 let 66 965 km
2025 5 0,0 % −11,1 0,00 % −1,47 25,6 let 73 547 km
2024 5 20,0 % +9,6 0,00 % −1,52 23,2 let 76 146 km
2023 6 0,0 % −8,2 0,00 % −1,43 22,8 let 74 486 km
2022 5 0,0 % −8,6 0,00 % −1,41 21,2 let 73 342 km
2021 10 10,0 % +2,1 0,00 % −1,48 20,5 let 86 651 km
2020 7 14,3 % +5,4 0,00 % −1,37 19,4 let 91 337 km
2019 13 0,0 % −9,8 0,00 % −1,19 18,4 let 98 226 km
2018 9 0,0 % −9,1 0,00 % −1,55 17,1 let 74 348 km
2017 21 4,8 % −4,3 4,76 % +2,91 16,6 let 96 304 km
2016 27 14,8 % +5,7 0,00 % −1,83 15,3 let 77 326 km
2015 41 9,8 % +1,1 7,32 % +4,81 15,0 let 110 271 km
2014 38 2,6 % −5,0 5,26 % +2,83 13,3 let 81 276 km
2013 46 10,9 % +3,2 2,17 % −0,54 12,7 let 99 888 km
2012 57 3,5 % −4,0 3,51 % +0,15 11,4 let 76 356 km
2011 67 13,4 % +6,8 2,99 % −1,53 10,8 let 98 185 km
2010 82 7,3 % +1,2 8,54 % +4,34 9,4 let 73 639 km
2009 81 4,9 % −1,1 7,41 % +3,36 8,8 let 84 909 km
2008 21 9,5 % +3,4 4,76 % +0,66 7,4 let 83 756 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2012
2000 – – – 7,4 % 5,3 % (12 let)
1999 – – – 6,7 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1997; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2000 5,3 % 7,4 %
1999 15,4 % 6,7 %

Vozový park v ČR

V provozu
41
z 241 registrovaných celkem
Zaniklo
154
63,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
30 / 16
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
34,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Časté otázky

Jak VAZ 2110 dopadá na STK?

Z 4 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,8 % částečně způsobilých, VAZ 2110 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely VAZ

  • 21014,0 % · 2,75 %
  • 21034,1 % · 0,68 %
  • NIVA13,3 % · 1,77 %
  • 21074,9 % · 0,00 %
  • 21055,0 % · 0,00 %
  • 21065,9 % · 0,00 %
  • 21025,4 % · 0,00 %
  • 21046,9 % · 0,00 %
  • 210824,0 % · 0,00 %
  • 21120,0 % · 0,00 %
  • 21110,0 % · 0,00 %