ROVER 600

Sedan ROVER 600 se vyrábí od roku 1993. V Česku jich jezdí 154, 57 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1993–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 5 míst
ROVER 600 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 9,8 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,36 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
ROVER
Roky výroby
1993–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
154 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 2 023

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
ROVER 600 – 10
ŠKODA OCTAVIA 6,8 % 246 232
FORD FOCUS 9,8 % 31 670
HYUNDAI I30 6,6 % 29 581
RENAULT MEGANE 9,2 % 15 703
KIA CEE´D 7,2 % 18 003

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 10 pravidelných technických prohlídek aut ROVER 600 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka ROVER: 8,4 % a 0,93 %.

  • 154 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 57 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 10 0,0 % −9,8 0,00 % −1,36 27,8 let 185 148 km
2025 16 12,5 % +2,0 0,00 % −1,60 27,9 let 193 816 km
2024 19 10,5 % +0,2 0,00 % −1,84 26,2 let 237 244 km
2023 25 4,0 % −3,9 0,00 % −1,55 25,3 let 216 595 km
2022 30 13,3 % +4,9 3,33 % +1,72 24,0 let 229 644 km
2021 34 5,9 % −1,9 0,00 % −1,72 23,1 let 216 558 km
2020 40 7,5 % −1,5 5,00 % +3,39 21,9 let 225 499 km
2019 53 15,1 % +4,8 0,00 % −1,44 21,2 let 222 739 km
2018 70 8,6 % −1,2 5,71 % +3,66 20,2 let 235 605 km
2017 88 11,4 % +1,7 4,55 % +2,32 19,0 let 228 783 km
2016 104 9,6 % −0,5 2,88 % +0,51 17,8 let 232 207 km
2015 152 11,8 % +2,5 1,97 % −0,94 17,0 let 222 408 km
2014 157 13,4 % +4,9 2,55 % −0,58 15,9 let 225 749 km
2013 198 6,6 % −2,0 2,53 % −0,85 15,3 let 215 513 km
2012 211 8,5 % 0,0 5,21 % +1,05 14,0 let 207 862 km
2011 231 4,8 % −2,8 6,93 % +1,63 13,3 let 204 080 km
2010 255 5,1 % −2,2 8,24 % +3,06 12,0 let 196 916 km
2009 283 3,5 % −3,5 5,65 % +0,76 11,2 let 189 662 km
2008 47 6,4 % −1,0 12,77 % +7,24 10,5 let 185 196 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2016
1997 – – – – 9,7 % (19 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1993; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
1998 14,7 % 11,1 % 8,3 % 10,6 % 5,1 % 6,1 % 0,0 %
1997 9,7 % 11,6 % 11,4 % 13,7 % 11,1 % 6,5 % 10,9 % 3,9 %
1996 4,5 % 5,9 % 2,0 % 1,9 % 7,3 %
1995 5,6 %

Vozový park v ČR

V provozu
154
z 772 registrovaných celkem
Zaniklo
521
67,5 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
20 / 77
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
58,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje ROVER 600

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 645 mm –
Šířka 1 715 mm –
Výška 1 380 mm –
Rozvor 2 720 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 330 kg 1 320–1 410
Největší přípustná hmotnost 1 820 kg 1 820–1 895
Brzděný přívěs 1 200 kg 1 200–1 400
Nejvyšší rychlost 185 km/h 185–195
Spotřeba kombinovaná 5,7 l/100 km 4,5–9,1
Hluk za jízdy 72,0 dB(A) 72,0–73,0

Karoserie

  • SEDAN 43 %
  • SEDAN RÁM. 4DV. 43 %
  • AA 14 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 2 100 %

Pneumatiky

  • 185/65 R15 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 82 %
  • ano 18 %

Barva

  • MODRÁ-METAL 36 %
  • ZELENÁ-METAL 18 %
  • ZELENÁ 9,1 %
  • STŘÍBRNÁ 9,1 %
  • ZELENÁ-TMAVÁ 9,1 %
  • ČERVENÁ-METAL 9,1 %
  • STŘÍBRNÁ-METAL 9,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy ROVER 600 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
SARRHSLD F18A3 96 %, F18 A3 4 % 1997–2001 25 2 0,0 % −9,9 0,00 % −1,33

Časté otázky

Jak ROVER 600 dopadá na STK?

Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,8 % částečně způsobilých, ROVER 600 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely ROVER

  • 7512,1 % · 0,00 %
  • MINI6,8 % · 0,00 %
  • 2004,9 % · 0,00 %
  • 2512,0 % · 4,00 %
  • 40012,5 % · 6,25 %
  • 450,0 % · 0,00 %