IVECO EUROSTAR nákladní N2, N3

Nosič výměnných nástaveb IVECO EUROSTAR se vyrábí od roku 1993. V Česku jich jezdí 44, 66 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1993–dosud
  • kategorie N2, N3
  • Nosič výměnných nástaveb
  • 2 místa
IVECO EUROSTAR – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 10,7 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,1 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 5 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
IVECO
Roky výroby
1993–dosud
Počet míst
2–3
V provozu v ČR
44 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 272

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
IVECO EUROSTAR – 5
DAF LF 11,8 % 3 253

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 5 pravidelných technických prohlídek nákladních aut IVECO EUROSTAR v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka IVECO: 10,2 % a 0,77 %.

  • 44 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 66 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 5 0,0 % −10,7 0,00 % −1,10 25,6 let 487 975 km
2025 4 0,0 % −11,4 0,00 % −1,69 25,3 let 504 890 km
2024 7 0,0 % −10,2 0,00 % −1,31 24,0 let 637 797 km
2023 6 0,0 % −7,7 0,00 % −1,59 22,8 let 626 454 km
2022 9 11,1 % +1,4 0,00 % −1,59 22,2 let 643 745 km
2021 11 0,0 % −9,5 0,00 % −1,91 21,1 let 578 901 km
2020 11 18,2 % +6,8 0,00 % −1,39 19,7 let 642 773 km
2019 24 20,8 % +7,2 0,00 % −1,34 18,7 let 610 113 km
2018 24 16,7 % +2,3 4,17 % +1,55 17,6 let 575 289 km
2017 30 23,3 % +7,5 3,33 % +0,61 17,0 let 581 042 km
2016 44 31,8 % +9,9 4,55 % +1,04 15,6 let 462 345 km
2015 64 12,5 % −2,5 3,13 % −0,72 14,6 let 533 991 km
2014 75 9,3 % −2,1 4,00 % +0,51 13,6 let 596 127 km
2013 108 14,8 % +3,5 6,48 % +2,23 12,4 let 609 016 km
2012 151 10,6 % −1,0 3,97 % −1,25 11,4 let 633 704 km
2011 200 14,0 % +3,9 5,50 % −1,18 10,5 let 644 588 km
2010 217 11,1 % +1,0 5,07 % −1,51 9,3 let 630 619 km
2009 248 12,9 % +3,4 7,66 % +0,58 8,7 let 638 843 km
2008 34 14,7 % +4,4 5,88 % −2,64 8,6 let 637 410 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých nákladních aut IVECO EUROSTAR podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2012
2001 – – 14,3 % 15,8 % 15,2 % (11 let)
2000 – – – 11,5 % 10,3 % (12 let)
1999 – – – 11,4 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1993; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2002 9,4 %
2001 15,2 % 15,8 % 5,3 % 14,3 %
2000 10,3 % 10,6 % 11,5 % 11,1 %
1999 15,2 % 23,5 % 11,4 %
1998 15,6 %

Vozový park v ČR

V provozu
44
z 845 registrovaných celkem
Zaniklo
222
26,3 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
540 / 39
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
37,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1993; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje IVECO EUROSTAR

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 600 mm 5 600–9 600
Šířka 2 500 mm 2 350–2 500
Výška 2 580 mm 2 580–4 000
Rozvor 2 700 mm 2 700–4 800
Míst k sezení 2 2–3
Provozní hmotnost 4 460 kg 4 460–9 250
Největší přípustná hmotnost 26 000 kg 8 000–26 000
Brzděný přívěs 8 000 kg 8 000–24 000
Nejvyšší rychlost 90 km/h 90–109
Hluk za jízdy 80,0 dB(A) 80,0–83,0

Karoserie

  • NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB 67 %
  • BA 33 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 2 100 %

Pneumatiky

  • 315/80 R22 67 %
  • 215/75 R17 33 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 75 %
  • ne 25 %

Barva

  • BÍLÁ 50 %
  • ČERVENÁ 25 %
  • ŠEDÁ-TMAVÁ 25 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak IVECO EUROSTAR dopadá na STK?

Z 5 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,7 % částečně způsobilých, IVECO EUROSTAR tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely IVECO