IVECO EUROTECH nákladní N2, N3

Ba IVECO EUROTECH se vyrábí od roku 1988. V Česku jich jezdí 18, 67 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1988–dosud
  • kategorie N2, N3
  • Ba
  • 2 místa
IVECO EUROTECH – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 95,5 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 10,4 %
  • Nezpůsobilé 4,55 % stejně stará vozidla 1,12 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Brzdové štíty nespolehlivě uchycené nebo poškozené nebo chybí 4,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
IVECO
Roky výroby
1988–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
18 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 2 476

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Brzdové štíty nespolehlivě uchycené nebo poškozené nebo chybí4,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely IVECO

ModelČástečně způsobiléProhlídek
IVECO EUROTECH – 22
IVECO EUROCARGO 9,6 % 6 124
IVECO DAILY 9,6 % 3 435
IVECO STRALIS 11,5 % 1 437
IVECO TRAKKER 12,8 % 906
IVECO MAGIRUS 12,3 % 73

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 22 pravidelných technických prohlídek nákladních aut IVECO EUROTECH v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 4,55 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka IVECO: 10,2 % a 0,77 %.

  • 18 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 67 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Brzdové štíty nespolehlivě uchycené nebo poškozené nebo chybí (4,5 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 22 0,0 % −10,4 4,55 % +3,42 25,0 let 417 287 km
2025 20 15,0 % +3,5 0,00 % −1,34 23,7 let 418 080 km
2024 30 3,3 % −7,4 0,00 % −1,48 23,4 let 395 965 km
2023 55 5,5 % −3,0 0,00 % −1,34 21,9 let 427 616 km
2022 65 10,8 % +1,0 3,08 % +1,54 20,9 let 465 501 km
2021 70 10,0 % +0,3 2,86 % +1,01 20,4 let 429 004 km
2020 91 14,3 % +2,8 3,30 % +1,94 19,0 let 438 109 km
2019 97 16,5 % +2,7 3,09 % +1,84 18,0 let 426 921 km
2018 104 17,3 % +2,6 0,00 % −2,40 16,7 let 423 634 km
2017 112 23,2 % +7,0 3,57 % +0,87 15,9 let 458 381 km
2016 122 25,4 % +3,5 10,66 % +7,29 15,0 let 456 713 km
2015 167 21,0 % +6,1 4,19 % +0,47 13,7 let 503 114 km
2014 183 14,2 % +2,8 3,28 % −0,09 12,8 let 498 039 km
2013 218 11,9 % +0,6 5,05 % +0,91 11,8 let 493 966 km
2012 244 12,7 % +1,2 5,74 % +0,58 11,0 let 481 438 km
2011 247 12,1 % +2,3 5,67 % −0,83 10,0 let 478 293 km
2010 291 9,6 % −0,3 8,25 % +1,69 9,1 let 495 140 km
2009 294 10,5 % +1,3 8,16 % +1,39 8,1 let 501 034 km
2008 44 15,9 % +5,9 6,82 % −1,17 8,1 let 541 819 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých nákladních aut IVECO EUROTECH podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2015
2002 – – 6,1 % 13,5 % 18,8 % (13 let)
2001 – – 11,7 % 15,5 % 26,5 % (14 let)
2000 – – – 9,3 % 15,6 % (15 let)
1999 – – – 11,4 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1988; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2003 12,9 %
2002 18,8 % 22,6 % 6,1 % 13,5 % 7,7 % 6,1 % 9,1 %
2001 26,5 % 19,0 % 9,6 % 9,1 % 15,5 % 10,8 % 11,7 %
2000 15,6 % 3,3 % 19,4 % 10,8 % 11,1 % 9,3 % 13,5 %
1999 20,6 % 8,8 % 11,4 %

Vozový park v ČR

V provozu
18
z 115 registrovaných celkem
Zaniklo
19
16,5 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
70 / 8
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
55,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje IVECO EUROTECH

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 6 650 mm 6 650–10 600
Šířka 2 500 mm 2 500–2 550
Výška 3 050 mm 3 050–3 400
Rozvor 3 805 mm 3 805–5 700
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 6 750 kg 6 750–11 600
Největší přípustná hmotnost 18 000 kg 18 000–26 000
Brzděný přívěs 24 000 kg 3 500–24 000
Nejvyšší rychlost 85 km/h 85–90
Hluk za jízdy 79,0 dB(A) 78,0–80,0

Karoserie

  • BA 33 %
  • TRAMBUS 17 %
  • KOMUNÁLNÍ 17 %
  • CISTERNOVÝ ADR 17 %
  • NOSIČ KONTEJNERŮ 17 %

Pohon

  • jedna náprava 60 %
  • 4×4 40 %

Emisní norma

  • EURO 1 50 %
  • EURO 3 50 %

Pneumatiky

  • 295/80 R22 40 %
  • 315/80 R22 40 %
  • 295/60 R22 20 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 57 %
  • ano 43 %

Barva

  • BÍLÁ 57 %
  • ČERVENÁ 14 %
  • STŘÍBRNÁ 14 %
  • ORANŽOVÁ-ZÁKLADNÍ 14 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Brzdové štíty nespolehlivě uchycené nebo poškozené nebo chybí 4,5 na 100 prohlídek
    Brzdový štít, je-li vyžadován, chybí nebo chybí jeho část nebo není spolehlivě uchycen nebo je poškozen tak, že neplní svoji funkci. (1.1.14.4, 1. brzdové zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 4,5 na 100 prohlídek
    Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.2, 1. brzdové zařízení)
  2. Rozdíl brzdných sil na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru 4,5 na 100 prohlídek
    Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. (1.2.1.2.2, 1. brzdové zařízení)
  3. Nedosahuje se předepsaných minimálních hodnot brzdného účinku pro provozní brzdění 4,5 na 100 prohlídek
    Vozidlo nedosahuje předepsaného brzdného účinku pro provozní brzdění. (1.2.2.1, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek nákladních aut IVECO EUROTECH v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak IVECO EUROTECH dopadá na STK?

Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 4,55 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,4 % částečně způsobilých, IVECO EUROTECH tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely IVECO