ČZ 450 motocykl
Rám ČZ 450 se vyrábí od roku 1960. V Česku jich jezdí 18, 17 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 1960–dosud
- kategorie L
- Rám
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,2 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- ČZ
- Roky výroby
- 1960–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 18 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 477Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely ČZ
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| ČZ 450 | – | 10 |
| ČZ 175 | 2,4 % | 450 |
| ČZ 125 | 2,0 % | 153 |
| ČZ 250 | 0,0 % | 103 |
| ČZ 150 | 6,0 % | 67 |
| ČZ ČZ 175 | 6,8 % | 44 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 10 pravidelných technických prohlídek motocyklů ČZ 450 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka ČZ: 3,5 % a 0,17 %.
- 18 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 17 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10 | 0,0 % | −4,1 | 0,00 % | −0,20 | 30,0 let | 17 881 km |
| 2025 | 19 | 5,3 % | +1,1 | 0,00 % | −0,23 | 30,0 let | 25 354 km |
| 2024 | 13 | 15,4 % | +11,1 | 0,00 % | −0,22 | 30,0 let | 38 666 km |
| 2023 | 14 | 0,0 % | −4,3 | 0,00 % | −0,19 | 30,0 let | 16 432 km |
| 2022 | 18 | 0,0 % | −4,4 | 0,00 % | −0,22 | 30,0 let | 24 604 km |
| 2021 | 13 | 0,0 % | −4,7 | 0,00 % | −0,20 | 30,0 let | 19 738 km |
| 2020 | 21 | 4,8 % | −0,7 | 0,00 % | −0,33 | 30,0 let | 24 343 km |
| 2019 | 19 | 15,8 % | +10,2 | 0,00 % | −0,18 | 30,0 let | 28 898 km |
| 2018 | 31 | 0,0 % | −5,0 | 0,00 % | −0,15 | 30,0 let | 28 867 km |
| 2017 | 27 | 7,4 % | +1,1 | 0,00 % | −0,25 | 30,0 let | 26 766 km |
| 2016 | 28 | 7,1 % | +0,1 | 0,00 % | −0,22 | 29,6 let | 29 607 km |
| 2015 | 55 | 1,8 % | −2,8 | 0,00 % | −0,45 | 30,0 let | 28 069 km |
| 2014 | 39 | 2,6 % | −1,8 | 0,00 % | −0,41 | 30,0 let | 35 348 km |
| 2013 | 32 | 3,1 % | −1,5 | 0,00 % | −0,37 | 30,0 let | 25 256 km |
| 2012 | 28 | 0,0 % | −4,6 | 0,00 % | −0,53 | 30,0 let | 35 131 km |
| 2011 | 39 | 7,7 % | +3,1 | 0,00 % | −0,78 | 28,4 let | 31 585 km |
| 2010 | 32 | 6,3 % | +1,9 | 3,13 % | +2,30 | 30,0 let | 31 176 km |
| 2009 | 36 | 5,6 % | +0,3 | 2,78 % | +1,82 | 30,0 let | 29 797 km |
| 2008 | 3 | 0,0 % | −8,1 | 0,00 % | −1,48 | 30,0 let | 24 189 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje ČZ 450
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 950 mm | – |
| Šířka | 650 mm | 650–6 600 |
| Výška | 1 010 mm | – |
| Rozvor | 1 300 mm | 1 300–3 100 |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 125 kg | 124–125 |
| Největší přípustná hmotnost | 275 kg | 274–275 |
| Nejvyšší rychlost | 90 km/h | 60–105 |
| Spotřeba kombinovaná | 3,4 l/100 km | – |
Karoserie
- RÁM 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 89 %
- ano 11 %
Barva
- ČERNÁ 44 %
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 28 %
- ČERVENÁ 22 %
- ČERVENÁ-TMAVÁ 5,6 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Časté otázky
Jak ČZ 450 dopadá na STK?
Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, ČZ 450 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.