ŠKODA FELICIA dodávka N1

Skříňový dodávkový ŠKODA FELICIA se vyrábí od roku 1995. V Česku jich jezdí 983, 20 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 26,7 roku a 223 367 km.

  • 1995–dosud
  • kategorie N1
  • Skříňový dodávkový
  • 2 místa
ŠKODA FELICIA – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 90,8 %
  • Částečně způsobilé 8,6 % stejně stará vozidla 10,9 %
  • Nezpůsobilé 0,54 % stejně stará vozidla 1,29 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 185 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
ŠKODA
Roky výroby
1995–dosud
Palivo
benzín, nafta
Výkon
40–50 kW
Počet míst
2
V provozu v ČR
983 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 15 358

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 223 367 km

Náklady na palivo

Cena za litr43,82 Kč
Litrů za rok714 l
Cena za rok31 300 Kč

Výchozí nájezd je průměr vozů ŠKODA FELICIA (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.

Nejčastější závady

  1. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
ŠKODA FELICIA 8,6 % 185
ŠKODA PICKUP 10,2 % 945
ŠKODA FABIA 9,2 % 4 524
SEAT INCA 10,6 % 104

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 185 pravidelných technických prohlídek dodávek ŠKODA FELICIA v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,54 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,75 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka ŠKODA: 9,3 % a 0,79 %.

  • 983 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 20 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem (0,5 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 15,1 % vozů (všechny dodávky 9,8 %).
  • Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 212 500 km, průměrně ve stáří 16,3 let.

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech dodávek. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 185 8,6 % −2,3 0,54 % −0,75 26,7 let 223 367 km
2025 199 11,1 % −2,4 3,02 % +1,43 25,9 let 230 468 km
2024 275 9,5 % −2,1 3,27 % +1,51 24,9 let 221 859 km
2023 291 7,2 % −1,4 2,75 % +0,98 23,9 let 228 123 km
2022 372 11,0 % +1,3 1,88 % +0,10 22,7 let 227 903 km
2021 421 10,0 % +0,8 2,85 % +1,12 21,9 let 220 147 km
2020 463 8,6 % −2,1 3,67 % +1,77 20,6 let 225 289 km
2019 639 12,7 % +0,2 1,56 % +0,19 19,8 let 220 246 km
2018 632 9,3 % −3,4 3,16 % +1,06 18,7 let 214 636 km
2017 867 12,0 % −2,6 2,42 % +0,09 17,8 let 216 908 km
2016 880 11,9 % −3,9 3,18 % +0,52 16,7 let 208 723 km
2015 1 204 11,0 % −0,7 2,74 % −0,38 15,8 let 211 075 km
2014 1 175 8,7 % −1,7 3,40 % +0,16 14,7 let 206 152 km
2013 1 385 10,0 % −0,6 4,19 % +0,86 13,8 let 201 141 km
2012 1 360 9,6 % −0,9 5,44 % +1,22 12,7 let 197 290 km
2011 1 576 8,9 % −0,5 5,27 % +0,13 11,7 let 189 457 km
2010 1 478 8,3 % −0,3 5,35 % −0,16 10,6 let 181 762 km
2009 1 666 6,4 % −2,6 4,56 % −0,75 9,7 let 175 110 km
2008 290 9,7 % +0,3 5,86 % +0,09 9,1 let 158 960 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých dodávek ŠKODA FELICIA podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2001 – – 6,0 % 7,5 % –
2000 – – 10,8 % 7,0 % 5,1 % (26 let)
1999 – – – 6,1 % 7,5 % (27 let)
1998 – – – 9,5 % 11,5 % (28 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1995; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009STK 2008
2001 10,0 % 13,2 % 11,6 % 9,4 % 7,5 % 6,0 %
2000 5,1 % 8,8 % 8,1 % 8,6 % 7,0 % 12,6 % 12,2 % 6,8 % 10,4 % 13,4 % 15,4 % 8,7 % 5,4 % 8,2 % 11,0 % 7,0 % 6,6 % 10,8 %
1999 7,5 % 12,5 % 10,5 % 7,1 % 13,1 % 7,8 % 8,2 % 12,1 % 9,9 % 13,1 % 9,6 % 11,5 % 7,7 % 11,9 % 11,2 % 9,0 % 7,5 % 6,1 %
1998 11,5 % 9,8 % 9,2 % 8,6 % 10,8 % 14,5 % 6,1 % 13,5 % 10,4 % 9,5 % 12,2 % 9,5 % 10,1 % 8,9 % 8,6 % 9,6 % 9,2 % 7,1 % 9,5 %
1997 0,0 % 15,6 % 10,2 % 9,8 % 13,4 % 13,7 % 15,1 % 12,8 % 9,9 % 4,3 % 11,2 % 13,4 % 10,0 % 9,2 % 6,0 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
15,1 %
299 z 1 978 vozů
Stejné ročníky: všechny dodávky
9,85 %
o 5,27 p. b. více

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Nájezd zaniklých vozů

Zaniklé vozy
1 219
se stavem tachometru z prohlídek STK
Střední poslední nájezd
212 500 km
polovina vozů zanikla s nižším
Průměrný poslední nájezd
224 132 km
při poslední prohlídce
Stáří při poslední prohlídce
16,3 let
průměr, od první registrace

Poslední známý nájezd (tis. km)

Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, dodávky a malá užitková vozidla (N1).

Vozový park v ČR

V provozu
983
z 3 872 registrovaných celkem
Zaniklo
2 422
62,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
49 / 418
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
15,1 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje ŠKODA FELICIA

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 205 mm –
Šířka 1 635 mm –
Výška 1 830 mm –
Rozvor 2 450 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 950 kg 950–1 110
Největší přípustná hmotnost 1 400 kg 1 400–1 485
Brzděný přívěs 900 kg 700–900
Nejvyšší rychlost 149 km/h 135–154
Spotřeba kombinovaná 8,4 l/100 km 6,9–8,9
CO₂ kombinovaně 999 g/km –
Hluk za jízdy 72,5 dB(A) 71,0–73,0

Karoserie

  • SKŘÍŇOVÝ DODÁVKOVÝ 55 %
  • SKŘÍŇOVÁ DODÁVKOVÁ 16 %
  • BB SKŘÍŇOVÝ 15 %
  • SKŘÍŇOVÝ 7,4 %
  • SKŘÍŇOVÁ DODÁVKOVÁSAMONOSNÁ 1,1 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %
  • 4×4 0,4 %

Emisní norma

  • EURO 2 99 %
  • EURO 1 1,0 %
  • EURO 3 0,5 %

Pneumatiky

  • 165/70 R13 99 %
  • 165/80 R13 0,6 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 58 %
  • ano 42 %

Barva

  • BÍLÁ 45 %
  • MODRÁ-TMAVÁ 15 %
  • ČERVENÁ-TMAVÁ 7,7 %
  • ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ 6,3 %
  • MODROZEL-TMAVÁ 5,6 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 4,9 %
  • MODRÁ 3,1 %
  • ŽLUTÁ-TMAVÁ 2,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech dodávek stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
781.136 M – 50 kW (68 k) 1 289 cm³ benzín 385 80 7,5 % −3,5 1,25 % −0,03 205 166 km
AEF – 47 kW (64 k) 1 896 cm³ nafta 287 47 8,5 % −2,5 0,00 % −1,29 270 184 km
781.135 M – 40 kW (54 k) 1 289 cm³ benzín 98 15 – – – – 239 463 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
781.136 M 50 kW 8,4 l 999 g/km 149 km/h 950 kg 900 kg EURO 2 0 %
AEF 47 kW 7,6 l – 140 km/h 1 035 kg 750 kg EURO 2 0 %
781.135 M 40 kW 8,4 l – 138 km/h 950 kg 700 kg EURO 2 1 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Nejčastější vážné závady

  1. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,5 na 100 prohlídek
    Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek ŠKODA FELICIA v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak ŠKODA FELICIA dopadá na STK?

Z 185 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,54 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,9 % částečně způsobilých, ŠKODA FELICIA tedy dopadá lépe než průměr.

Kolik ŠKODA FELICIA najede, než skončí?

Z 1 219 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 212 500 km, průměrně 224 132 km ve stáří 16,3 let.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely ŠKODA