MINI CLUBMAN

Kombi MINI CLUBMAN se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 412, 61 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 11,3 roku a 138 806 km.

  • 2007–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 4 místa
MINI CLUBMAN – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 91,8 %
  • Částečně způsobilé 7,5 % stejně stará vozidla 6,2 %
  • Nezpůsobilé 0,68 % stejně stará vozidla 0,37 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 147 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,0
  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 2,0
  • Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,4
  • Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,4

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MINI
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
4
V provozu v ČR
412 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 891

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,0
  2. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem2,0
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,4
  4. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %1,4
  5. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům1,4

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MINI CLUBMAN 7,5 % 147
DAEWOO MATIZ 12,3 % 546
CITROËN AX 5,1 % 59
CHEVROLET SPARK 10,6 % 2 256
FIAT SEICENTO 10,4 % 443
FIAT CINQUECENTO 12,2 % 49

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 147 pravidelných technických prohlídek aut MINI CLUBMAN v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,68 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,31 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MINI: 6,7 % a 0,36 %.

  • 412 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 61 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (2 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 147 7,5 % +1,3 0,68 % +0,31 11,3 let 138 806 km
2025 135 8,9 % +1,9 0,74 % +0,29 11,3 let 144 015 km
2024 135 5,2 % −1,6 0,00 % −0,50 11,0 let 151 123 km
2023 104 8,7 % +3,5 0,00 % −0,38 10,0 let 132 268 km
2022 121 6,6 % +1,7 0,00 % −0,32 8,6 let 125 579 km
2021 93 6,5 % +2,2 2,15 % +1,83 7,7 let 113 560 km
2020 93 11,8 % +7,3 0,00 % −0,28 7,0 let 105 268 km
2019 38 5,3 % −0,3 0,00 % −0,26 8,0 let 120 344 km
2018 15 0,0 % −5,9 0,00 % −0,57 9,2 let 130 207 km
2017 5 0,0 % −4,5 0,00 % −0,41 6,0 let 82 686 km
2016 5 20,0 % +15,1 0,00 % −0,57 7,2 let 108 252 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2016 11,6 % 2,6 % – – –
2008 – – – – 15,6 % (17 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2007; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025STK 2024STK 2022STK 2020
2016 2,6 % 11,6 %
2008 15,6 % 11,8 %

Vozový park v ČR

V provozu
412
z 481 registrovaných celkem
Zaniklo
4
0,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
59 / 6
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
55,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2007; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MINI CLUBMAN

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 3 391 mm 3 391–3 958
Šířka 1 410 mm 1 410–1 683
Výška 1 360 mm 1 360–1 432
Rozvor 2 038 mm 2 038–2 547
Míst k sezení 4 –
Provozní hmotnost 760 kg 760–1 295
Největší přípustná hmotnost 952 kg 952–1 685
Brzděný přívěs 1 010 kg –
Nejvyšší rychlost 127 km/h 127–220
Spotřeba kombinovaná 7,1 l/100 km 7,1–7,6
CO₂ kombinovaně 185 g/km –
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) –

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Pneumatiky

  • 145/80 R10 50 %
  • 195/55 R16 50 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 50 %
  • HNĚDÁ 50 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,0 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 2,0 na 100 prohlídek
    Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,4 na 100 prohlídek
    Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 % 1,4 na 100 prohlídek
    Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
  5. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 1,4 na 100 prohlídek
    V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  6. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,7 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  7. Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 0,7 na 100 prohlídek
    U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. (4.1.1.1.5, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  8. Stěrač nefunguje správně nebo není funkční 0,7 na 100 prohlídek
    Stěrače čelního skla nelze uvést v činnost nebo některý stěrač nefunguje. (3.4.1.2, 3. výhledy)
  9. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 0,7 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  10. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,7 na 100 prohlídek
    Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 0,7 na 100 prohlídek
    Žádná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.2, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek aut MINI CLUBMAN v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MINI CLUBMAN dopadá na STK?

Z 147 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,68 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 6,2 % částečně způsobilých, MINI CLUBMAN tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MINI