MG ZS
Hatchback MG ZS se vyrábí od roku 2022. V Česku jich jezdí 9 721, 2 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,3 roku a 49 986 km.
- 2022–dosud
- kategorie M1
- Hatchback
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 95,5 %
- Částečně způsobilé 4,0 % stejně stará vozidla 2,7 %
- Nezpůsobilé 0,51 % stejně stará vozidla 0,07 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 198 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 1,5
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 1,0
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 1,0
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 0,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MG
- Roky výroby
- 2022–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 9 721 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 235Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 49 986 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy1,5
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy1,0
- Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy1,0
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu0,5
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MG ZS | 4,0 % | 198 |
| ŠKODA OCTAVIA | 6,8 % | 246 232 |
| ŠKODA FABIA | 7,8 % | 197 732 |
| VOLKSWAGEN GOLF | 7,3 % | 52 862 |
| FORD FOCUS | 9,8 % | 31 670 |
| ŠKODA RAPID | 4,6 % | 30 756 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 198 pravidelných technických prohlídek aut MG ZS v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,51 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,44 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MG: 6,1 % a 0,18 %.
- 9 721 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 2 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy (1,5 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 198 | 4,0 % | +1,3 | 0,51 % | +0,44 | 3,3 let | 49 986 km |
| 2025 | 11 | 9,1 % | +5,5 | 0,00 % | −0,15 | 3,1 let | 74 575 km |
| 2024 | 5 | 0,0 % | −8,9 | 0,00 % | −1,03 | 16,2 let | 184 320 km |
| 2023 | 3 | 0,0 % | −5,8 | 0,00 % | −0,73 | 13,3 let | 122 908 km |
| 2022 | 4 | 0,0 % | −8,5 | 0,00 % | −1,06 | 18,3 let | 202 342 km |
| 2020 | 7 | 14,3 % | +5,9 | 0,00 % | −1,01 | 16,7 let | 171 318 km |
| 2018 | 1 | 0,0 % | −8,5 | 0,00 % | −1,15 | 14,0 let | 97 090 km |
| 2017 | 1 | 0,0 % | −8,4 | 0,00 % | −1,41 | 15,0 let | 121 428 km |
| 2016 | 4 | 0,0 % | −8,4 | 0,00 % | −1,32 | 12,8 let | 138 649 km |
| 2014 | 1 | 0,0 % | −6,4 | 0,00 % | −1,67 | 10,0 let | 67 000 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3,8 % | – | – | – | 3,8 % (4 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2022; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2022 | 3,8 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2022; 11 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MG ZS
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 323 mm | 4 323–4 517 |
| Šířka | 1 696 mm | 1 696–1 818 |
| Výška | 1 394 mm | 1 386–1 653 |
| Rozvor | 2 620 mm | 2 577–2 620 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 245 kg | 1 125–1 495 |
| Největší přípustná hmotnost | 1 640 kg | 1 640–1 890 |
| Brzděný přívěs | 500 kg | 500–1 000 |
| Nejvyšší rychlost | 170 km/h | 168–197 |
| Spotřeba kombinovaná | 7,3 l/100 km | 5,1–7,3 |
| CO₂ kombinovaně | 174 g/km | 115–174 |
| Hluk za jízdy | 70,0 dB(A) | 67,0–74,0 |
Karoserie
- AB HATCHBACK 67 %
- AA SEDAN 17 %
- HATCHBACK 17 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 6 60 %
- EURO 3 40 %
Pneumatiky
- 205/50 R16 50 %
- 215/55 R17 33 %
- 215/50 R18 17 %
Tažné zařízení v TP
- ne 83 %
- ano 17 %
Barva
- MODRÁ 17 %
- ZELENÁ 17 %
- ČERVENÁ 17 %
- ORANŽOVÁ 17 %
- MODRÁ-METAL 17 %
- ŠEDÁ-METAL 17 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy
1,5 na 100 prohlídek
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)
-
Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy
1,0 na 100 prohlídek
Brzdový kotouč s rýhami. (1.1.14.1.4, 1. brzdové zařízení)
-
Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy
1,0 na 100 prohlídek
Brzdový buben nebo kotouč zjevně nadměrně opotřebený (zeslabený). (1.1.14.1.3, 1. brzdové zařízení)
-
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu
0,5 na 100 prohlídek
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,5 na 100 prohlídek
Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření. (8.2.1.2.8, 8. obtěžování okolí)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
0,5 na 100 prohlídek
Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.2, 1. brzdové zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut MG ZS v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MG ZS dopadá na STK?
Z 198 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,51 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,7 % částečně způsobilých, MG ZS tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.