MG EHS

Hatchback MG EHS se vyrábí od roku 2021. V Česku jich jezdí 331, 63 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,8 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,4 roku a 85 699 km.

  • 2021–dosud
  • kategorie M1
  • Hatchback
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 92,3 %
  • Částečně způsobilé 7,7 % stejně stará vozidla 2,9 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,06 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 104 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 1,9
  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,0
  • Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,0
  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,0

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MG
Roky výroby
2021–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
331 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 113

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 85 699 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy1,9
  2. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem1,0
  3. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem1,0
  4. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,0
  5. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,0

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MG EHS 7,7 % 104
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984
AUDI A4 6,5 % 12 611
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
VOLKSWAGEN SHARAN 8,6 % 10 620

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 104 pravidelných technických prohlídek aut MG EHS v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,8 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MG: 6,1 % a 0,18 %.

  • 331 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 63 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy (1,9 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 104 7,7 % +4,8 0,00 % −0,06 3,4 let 85 699 km
2025 9 22,2 % +19,1 0,00 % −0,09 2,9 let 59 565 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 8,0 % – – – 8,0 % (4 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2021; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026
2022 8,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
331
z 348 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
17 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
63,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MG EHS

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 574 mm –
Šířka 1 876 mm –
Výška 1 685 mm –
Rozvor 2 722 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 812 kg –
Největší přípustná hmotnost 2 196 kg –
Brzděný přívěs 1 500 kg –
Nejvyšší rychlost 190 km/h –
Spotřeba kombinovaná 1,8 l/100 km –
CO₂ kombinovaně 43 g/km –
Hluk za jízdy 68,0 dB(A) –

Karoserie

  • AB HATCHBACK 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Pneumatiky

  • 235/50 R18 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERVENÁ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 1,9 na 100 prohlídek
    Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)
  2. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,0 na 100 prohlídek
    Zvýšený volnoběh - otáčky nejsou udržitelné ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.1.2.6, 8. obtěžování okolí)
  3. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,0 na 100 prohlídek
    Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. (8.2.1.2.3, 8. obtěžování okolí)
  4. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,0 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,0 na 100 prohlídek
    U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný nebo zjevně nefunguje nebo chybí 1,0 na 100 prohlídek
    Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. (5.3.2.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  7. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 1,0 na 100 prohlídek
    Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující další měření. (8.2.1.2.8, 8. obtěžování okolí)
  8. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,0 na 100 prohlídek
    Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.2.2.1.6, 8. obtěžování okolí)
  9. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,0 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek aut MG EHS v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MG EHS dopadá na STK?

Z 104 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,9 % částečně způsobilých, MG EHS tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MG

  • ZS4,0 % · 0,51 %
  • MGF1,5 % · 0,00 %