INFINITI FX30D
Kombi INFINITI FX30D se vyrábí od roku 2010. V Česku jich jezdí 116, 44 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,2 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 13,4 roku a 216 842 km.
- 2010–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 90,3 %
- Částečně způsobilé 9,7 % stejně stará vozidla 7,5 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,46 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 31 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- INFINITI
- Roky výroby
- 2010–dosud
- Palivo
- nafta
- Výkon
- 175 kW
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 116 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 287Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 216 842 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů INFINITI FX30D (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| INFINITI FX30D | 9,7 % | 31 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| VOLKSWAGEN TOUAREG | 4,6 % | 4 123 |
| RENAULT TRAFIC | 8,6 % | 3 809 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 31 pravidelných technických prohlídek aut INFINITI FX30D v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,2 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,46 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka INFINITI: 6,3 % a 0,37 %.
- 116 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 44 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 31 | 9,7 % | +2,2 | 0,00 % | −0,46 | 13,4 let | 216 842 km |
| 2025 | 54 | 7,4 % | −0,4 | 1,85 % | +1,35 | 12,6 let | 215 410 km |
| 2024 | 44 | 4,5 % | −2,6 | 0,00 % | −0,47 | 11,5 let | 202 546 km |
| 2023 | 31 | 3,2 % | −2,3 | 0,00 % | −0,37 | 10,5 let | 172 801 km |
| 2022 | 22 | 0,0 % | −5,7 | 0,00 % | −0,36 | 9,9 let | 171 806 km |
| 2021 | 12 | 16,7 % | +12,4 | 0,00 % | −0,29 | 8,0 let | 139 352 km |
| 2020 | 16 | 0,0 % | −4,8 | 0,00 % | −0,25 | 7,5 let | 170 120 km |
| 2019 | 9 | 11,1 % | +6,6 | 0,00 % | −0,17 | 6,4 let | 125 184 km |
| 2018 | 13 | 23,1 % | +19,1 | 0,00 % | −0,27 | 5,9 let | 112 488 km |
| 2017 | 15 | 13,3 % | +10,3 | 0,00 % | −0,19 | 4,1 let | 122 540 km |
| 2016 | 19 | 5,3 % | +2,0 | 5,26 % | +5,03 | 4,0 let | 95 704 km |
| 2015 | 7 | 0,0 % | −2,1 | 0,00 % | −0,26 | 3,0 let | 74 222 km |
| 2014 | 11 | 0,0 % | −2,6 | 0,00 % | −0,39 | 2,8 let | 81 656 km |
| 2013 | 2 | 0,0 % | −3,9 | 0,00 % | −0,76 | 2,0 let | 30 537 km |
| 2012 | 1 | 0,0 % | −3,9 | 0,00 % | −0,90 | 2,0 let | 44 730 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje INFINITI FX30D
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 865 mm | – |
| Šířka | 1 925 mm | – |
| Výška | 1 674 mm | – |
| Rozvor | 2 885 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 175 kg | 2 170–2 251 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 700 kg | 2 690–2 700 |
| Brzděný přívěs | 2 200 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 212 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 9,0 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 238 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 67,2 dB(A) | 67,0–67,2 |
Karoserie
- AC KOMBI 43 %
- KOMBI 35 %
- AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO 19 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 5 93 %
- EURO 6 7,5 %
Pneumatiky
- 265/50 R20 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 74 %
- ano 26 %
Barva
- ČERNÁ 41 %
- BÍLÁ 34 %
- ŠEDÁ 7,8 %
- HNĚDÁ 3,5 %
- MODRÁ 2,6 %
- ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ 2,6 %
- HNĚDÁ-ZÁKLADNÍ 2,6 %
- HNĚDÁ-METAL 1,7 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V9X | – | 175 kW (238 k) | 2 993 cm³ | nafta | 88 | 29 | – | – | – | – | 222 775 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V9X | 175 kW | 9,0 l | 238 g/km | 212 km/h | 2 175 kg | 2 200 kg | EURO 5 | 100 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak INFINITI FX30D dopadá na STK?
Z 31 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,5 % částečně způsobilých, INFINITI FX30D tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.