HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL motocykl

Rám HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL se vyrábí od roku 1990. V Česku jich jezdí 94, 83 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,8 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 24,1 roku a 43 981 km.

  • 1990–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,6 %
  • Částečně způsobilé 2,4 % stejně stará vozidla 4,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,24 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Pro směrovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované nebo nehomologované světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení 2,4
  • Použitý zasklívací materiál nebo jeho montáž ve vozidle neodpovídá požadavkům 2,4
  • Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení 2,4
  • Pro obrysovou nebo denní svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení 2,4

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
HARLEY-DAVIDSON
Roky výroby
1990–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
94 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 000

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Pro směrovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované nebo nehomologované světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení2,4
  2. Použitý zasklívací materiál nebo jeho montáž ve vozidle neodpovídá požadavkům2,4
  3. Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení2,4
  4. Pro obrysovou nebo denní svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení2,4
  5. Pro brzdovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení2,4

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely HARLEY-DAVIDSON

ModelČástečně způsobiléProhlídek
HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL 2,4 % 42
HARLEY-DAVIDSON XL 883N IRON 2,3 % 86
HARLEY-DAVIDSON FAT BOY 3,0 % 66
HARLEY-DAVIDSON FLSB 0,0 % 54
HARLEY-DAVIDSON VRSCDX NIGHT ROD SPECIAL 3,8 % 52
HARLEY-DAVIDSON DYNA FAT BOB 7,8 % 51

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 42 pravidelných technických prohlídek motocyklů HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,8 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,24 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HARLEY-DAVIDSON: 3,8 % a 0,19 %.

  • 94 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 83 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Pro směrovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované nebo nehomologované světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (2,4 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 42 2,4 % −1,8 0,00 % −0,24 24,1 let 43 981 km
2025 35 2,9 % −1,6 0,00 % −0,29 20,8 let 37 826 km
2024 29 0,0 % −4,4 0,00 % −0,32 20,6 let 42 494 km
2023 62 3,2 % −0,5 0,00 % −0,26 18,7 let 32 989 km
2022 87 0,0 % −3,9 0,00 % −0,29 16,9 let 40 211 km
2021 63 3,2 % −0,7 0,00 % −0,29 15,6 let 38 848 km
2020 41 12,2 % +7,8 0,00 % −0,35 14,8 let 33 153 km
2019 42 2,4 % −2,3 0,00 % −0,29 14,0 let 34 207 km
2018 97 7,2 % +2,4 0,00 % −0,25 12,5 let 31 927 km
2017 85 10,6 % +4,2 0,00 % −0,24 12,8 let 32 178 km
2016 67 4,5 % −2,5 0,00 % −0,27 11,2 let 30 919 km
2015 73 1,4 % −2,4 0,00 % −0,39 11,5 let 33 105 km
2014 69 5,8 % +2,6 0,00 % −0,41 9,2 let 27 123 km
2013 55 5,5 % +1,8 0,00 % −0,50 11,7 let 34 112 km
2012 47 6,4 % +2,9 0,00 % −0,82 8,8 let 26 496 km
2011 51 5,9 % +2,8 0,00 % −1,35 9,5 let 34 569 km
2010 27 0,0 % −3,2 7,41 % +6,16 9,2 let 27 390 km
2009 25 4,0 % +0,7 0,00 % −1,32 8,5 let 35 433 km
2008 3 0,0 % −5,1 0,00 % −0,84 11,7 let 43 667 km

Vozový park v ČR

V provozu
94
z 100 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
4 / 2
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
81 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 388 mm 2 338–2 420
Šířka 946 mm 850–1 080
Výška 1 472 mm 1 117–1 472
Rozvor 1 623 mm 1 602–1 680
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 302 kg 287–341
Největší přípustná hmotnost 508 kg 492–526
Nejvyšší rychlost 153 km/h 147–165
Spotřeba kombinovaná 5,6 l/100 km 5,6–6,1
CO₂ kombinovaně 130 g/km –
Hluk za jízdy 79,0 dB(A) 79,0–80,0

Karoserie

  • RÁM 50 %
  • HATCHBACK 50 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 1 50 %
  • EURO 4 50 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 41 %
  • ČERVENÁ 15 %
  • BÍLÁ 7,7 %
  • MODRÁ 7,7 %
  • ŠEDÁ 7,7 %
  • ZELENÁ 5,1 %
  • FIALOVÁ 5,1 %
  • ORANŽOVÁ 5,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Pro směrovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované nebo nehomologované světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení 2,4 na 100 prohlídek
    U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (4.4.3.3.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Použitý zasklívací materiál nebo jeho montáž ve vozidle neodpovídá požadavkům 2,4 na 100 prohlídek
    U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito nehomologované bezpečnostní zasklení nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (3.2.3.1, 3. výhledy)
  3. Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení 2,4 na 100 prohlídek
    U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (4.1.4.5.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Pro obrysovou nebo denní svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení 2,4 na 100 prohlídek
    U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (4.2.3.4.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  5. Pro brzdovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení 2,4 na 100 prohlídek
    U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (4.3.3.4.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL dopadá na STK?

Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,2 % částečně způsobilých, HARLEY-DAVIDSON HERITAGE SOFTAIL tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely HARLEY-DAVIDSON