FIAT DOBLO dodávka N1

FIAT DOBLO se vyrábí od roku 2001. V Česku jich jezdí 5 347, 16 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,8 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 12,2 roku a 196 613 km.

  • 2001–dosud
  • kategorie N1
FIAT DOBLO – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 89,4 %
  • Částečně způsobilé 10,0 % stejně stará vozidla 9,2 %
  • Nezpůsobilé 0,64 % stejně stará vozidla 0,7 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 2 952 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 0,7
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5
  • Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 0,5
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
FIAT
Roky výroby
2001–dosud
V provozu v ČR
5 347 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 61 207

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 196 613 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný0,7
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,5
  3. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené0,5
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,5
  5. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely FIAT

ModelČástečně způsobiléProhlídek
FIAT DOBLO 10,0 % 2 952
FIAT DUCATO 10,4 % 9 275
FIAT SCUDO 6,5 % 643
FIAT FIORINO 9,4 % 447
FIAT TALENTO 10,0 % 160
FIAT FULLBACK 3,5 % 85

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 2 952 pravidelných technických prohlídek dodávek FIAT DOBLO v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,8 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,64 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka FIAT: 10,0 % a 0,87 %.

  • 5 347 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 16 % dovezených ojetých.
  • Průměrný stav tachometru ve stáří 10 let: 210 234 km.
  • Nejčastější vážná závada: Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný (0,7 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 1,5 % vozů (všechny dodávky 2,5 %).
  • Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 237 500 km, průměrně ve stáří 14,2 let.

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech dodávek. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 2 952 10,0 % +0,8 0,64 % −0,06 12,2 let 196 613 km
2025 4 310 10,3 % 0,0 0,51 % −0,25 11,8 let 195 401 km
2024 4 331 10,9 % +1,2 0,74 % −0,09 11,7 let 198 262 km
2023 4 894 8,1 % +0,2 0,53 % −0,17 10,4 let 184 674 km
2022 4 806 9,1 % +0,8 0,52 % −0,18 10,1 let 181 978 km
2021 4 466 7,6 % +0,1 0,54 % −0,23 9,9 let 176 496 km
2020 4 201 8,3 % −0,1 0,43 % −0,25 9,7 let 180 602 km
2019 4 432 9,8 % +0,5 0,43 % −0,12 9,0 let 172 103 km
2018 3 722 8,3 % −1,2 0,56 % −0,27 9,3 let 180 381 km
2017 3 811 8,4 % −1,7 0,84 % −0,18 8,3 let 163 992 km
2016 3 351 9,4 % −1,1 1,34 % +0,20 8,4 let 168 220 km
2015 3 008 6,8 % −0,9 1,70 % +0,36 8,1 let 162 603 km
2014 2 910 7,6 % +0,9 1,17 % −0,28 7,3 let 155 166 km
2013 2 498 7,5 % 0,0 1,52 % 0,00 6,9 let 147 539 km
2012 2 445 7,0 % +0,2 2,54 % +0,42 6,1 let 139 247 km
2011 2 079 7,0 % +1,0 2,84 % −0,23 5,7 let 132 143 km
2010 1 577 6,0 % 0,0 2,98 % −0,39 5,5 let 135 116 km
2009 1 215 7,2 % +0,2 2,63 % −0,91 5,1 let 130 349 km
2008 199 5,5 % −2,1 4,02 % +0,28 4,9 let 125 764 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých dodávek FIAT DOBLO podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 10,9 % – – – 10,9 % (4 let)
2021 8,6 % – – – –
2020 9,4 % 7,4 % – – 7,4 % (6 let)
2019 6,7 % 8,2 % – – 5,4 % (7 let)
2018 6,2 % 7,2 % 6,0 % – 6,0 % (8 let)
2017 6,6 % 6,5 % 6,1 % – 5,9 % (9 let)
2016 5,4 % 6,8 % 9,4 % 9,4 % 9,4 % (10 let)
2015 8,9 % 6,5 % 6,5 % 9,0 % 10,8 % (11 let)
2014 6,4 % 8,7 % 9,9 % 11,6 % 8,6 % (12 let)
2013 7,8 % 7,4 % 7,7 % 9,1 % 14,5 % (13 let)
2012 6,1 % 7,6 % 7,2 % 11,8 % 8,2 % (14 let)
2011 2,6 % 6,1 % 9,0 % 5,5 % 11,3 % (15 let)
2010 6,0 % 6,1 % 8,4 % 5,6 % 6,3 % (16 let)
2009 5,7 % 7,2 % 10,1 % 10,9 % 14,3 % (17 let)
2008 5,1 % 7,6 % 8,1 % 7,1 % 12,6 % (18 let)
2007 6,1 % 7,1 % 7,7 % 8,0 % 14,6 % (19 let)
2006 7,2 % 6,7 % 7,0 % 9,3 % 11,6 % (20 let)
2005 6,5 % 7,6 % 8,5 % 8,0 % 18,2 % (21 let)
2004 1,5 % 5,6 % 10,2 % 9,4 % 12,9 % (22 let)
2003 – 7,8 % 5,7 % 7,5 % 12,8 % (23 let)
2002 – 6,6 % 5,8 % 7,2 % 10,6 % (24 let)
2001 – – 9,0 % 10,3 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2001; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009STK 2008
2022 10,9 %
2021 8,6 %
2020 7,4 % 9,7 % 9,4 %
2019 5,4 % 8,2 % 8,6 % 6,7 %
2018 6,0 % 6,5 % 7,2 % 3,9 % 6,2 %
2017 5,9 % 6,1 % 9,4 % 6,5 % 4,3 % 6,6 %
2016 9,4 % 10,5 % 9,4 % 6,6 % 6,8 % 0,0 % 5,4 %
2015 10,8 % 9,0 % 10,6 % 6,5 % 7,6 % 6,5 % 5,6 % 8,9 %
2014 8,6 % 11,9 % 11,6 % 13,0 % 9,9 % 2,7 % 8,7 % 2,6 % 6,4 %
2013 14,5 % 13,4 % 14,0 % 9,1 % 14,7 % 7,7 % 5,6 % 7,4 % 7,8 %
2012 8,2 % 18,1 % 12,7 % 11,9 % 11,8 % 10,1 % 7,2 % 14,4 % 7,6 % 6,7 % 6,1 %
2011 11,3 % 8,9 % 14,5 % 7,1 % 5,4 % 5,5 % 5,3 % 9,0 % 12,0 % 6,1 % 6,5 % 2,6 %
2010 6,3 % 8,4 % 8,2 % 8,6 % 7,2 % 7,4 % 5,6 % 15,8 % 8,4 % 5,5 % 6,1 % 4,7 % 6,0 %
2009 14,3 % 11,4 % 14,7 % 9,6 % 13,1 % 8,3 % 8,9 % 10,9 % 6,7 % 10,1 % 17,1 % 7,2 % 10,2 % 5,7 %
2008 12,6 % 11,8 % 11,5 % 10,8 % 11,6 % 5,5 % 9,0 % 8,3 % 7,1 % 7,0 % 8,1 % 5,2 % 7,6 % 5,1 % 5,1 %
2007 14,6 % 9,7 % 10,8 % 8,3 % 10,3 % 11,7 % 14,0 % 10,1 % 8,2 % 8,0 % 12,3 % 7,7 % 8,8 % 7,1 % 5,1 % 6,1 %
2006 11,6 % 12,6 % 10,2 % 11,0 % 12,3 % 9,2 % 10,9 % 13,0 % 8,1 % 11,3 % 9,3 % 4,6 % 7,0 % 7,8 % 6,7 % 7,7 % 7,2 %
2005 18,2 % 14,6 % 14,8 % 9,2 % 6,9 % 8,8 % 7,0 % 10,4 % 16,9 % 10,4 % 14,2 % 8,0 % 12,6 % 8,5 % 12,8 % 7,6 % 8,7 % 6,5 %
2004 12,9 % 9,2 % 16,5 % 3,8 % 7,6 % 10,4 % 11,4 % 12,1 % 7,1 % 11,2 % 10,2 % 10,1 % 9,4 % 9,7 % 10,2 % 7,3 % 5,6 % 7,5 % 1,5 %
2003 12,8 % 15,0 % 9,4 % 6,3 % 7,8 % 5,1 % 8,8 % 9,0 % 12,0 % 7,0 % 9,8 % 7,4 % 9,2 % 7,5 % 9,2 % 5,7 % 4,7 % 7,8 %
2002 10,6 % 18,8 % 16,9 % 10,8 % 10,8 % 11,1 % 8,6 % 9,0 % 5,9 % 9,4 % 14,1 % 6,7 % 7,1 % 12,2 % 7,2 % 8,9 % 5,8 % 3,4 % 6,6 %
2001 7,7 % 10,0 % 13,3 % 8,5 % 6,5 % 12,5 % 16,8 % 14,5 % 10,1 % 14,7 % 9,6 % 5,8 % 5,8 % 5,8 % 10,3 % 4,7 % 9,0 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
1,53 %
68 z 4 440 vozů
Stejné ročníky: všechny dodávky
2,49 %
o 0,95 p. b. méně

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Nájezd zaniklých vozů

Zaniklé vozy
871
se stavem tachometru z prohlídek STK
Střední poslední nájezd
237 500 km
polovina vozů zanikla s nižším
Průměrný poslední nájezd
240 741 km
při poslední prohlídce
Stáří při poslední prohlídce
14,2 let
průměr, od první registrace

Poslední známý nájezd (tis. km)

Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, dodávky a malá užitková vozidla (N1).

Vozový park v ČR

V provozu
5 347
z 8 579 registrovaných celkem
Zaniklo
1 786
20,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 044 / 402
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
17,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2001; 5 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Dovozy ojetých vozů

Dovezeno
263
s prohlídkou před registrací v ČR
Nejčastěji z
Německo
38 % dovezených
Průměrný nájezd při dovozu
131 238 km
stav tachometru před registrací v ČR
Průměrné stáří při dovozu
8,4 let
od první registrace v cizině
Země původuVozůPodílNájezdStáří
Německo 100 38 % 151 870 km 8,8 let
Rakousko 56 21 % 103 068 km 8,8 let
Itálie 34 13 % 152 953 km 9,1 let
Belgie 24 9,1 % 54 135 km 5,5 let
Nizozemsko 12 4,6 % 182 251 km 10,9 let
Švédsko 10 3,8 % 84 021 km 6,2 let
Francie 8 3 % – –
Slovensko 8 3 % – –

Dovozy po letech

Vozy, které měly technickou prohlídku se zahraniční registrací (zpravidla evidenční kontrola před registrací v ČR) a po ní prohlídku s registrací v ČR, od roku 2008. Země podle registrace při poslední prohlídce před dovozem.

Technické údaje FIAT DOBLO

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Výška 1 880 mm –
Provozní hmotnost 1 270 kg 1 270–1 610
Největší přípustná hmotnost 2 465 kg 1 990–2 465
Nejvyšší rychlost 158 km/h –
Spotřeba kombinovaná 6,2 l/100 km 6,2–7,0
CO₂ kombinovaně 144 g/km 143–163

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Barva

  • ČERNÁ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 0,7 na 100 prohlídek
    Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 0,5 na 100 prohlídek
    Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  5. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,3 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené 0,2 na 100 prohlídek
    Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. (0.2.1.2, 0. identifikace vozidla)
  7. Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 0,2 na 100 prohlídek
    U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. (4.1.1.1.5, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  8. Nadměrná radiální vůle rejdového čepu 0,2 na 100 prohlídek
    U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. (5.1.2.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  9. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,2 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  10. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,2 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Nejčastější nebezpečné závady

  1. Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem nefunguje správně nebo není spolehlivé nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,0 na 100 prohlídek
    Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem chybí nebo nefunguje správně, v důsledku čehož na přípojném vozidle nesvítí brzdové svítilny nebo směrová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky nebo na tažném a přípojném vozidle svítí směrové svítilny na opačných stranách vozidel a tato závada bezprostředně ohrožuje provoz vozidla na pozemních komunikacích. (4.10.4.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Z brzdových hadic nebo spojů uniká médium 0,0 na 100 prohlídek
    Z brzdové hadice nebo spojů únik brzdové kapaliny. (1.1.12.3.3, 1. brzdové zařízení)
  3. Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 0,0 na 100 prohlídek
    Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou není funkční. (1.4.1.1.2, 1. brzdové zařízení)
  4. Spínač brzdových světel nefunguje nebo není spolehlivý 0,0 na 100 prohlídek
    Po aktivaci brzdy se na vozidle neuvedou v činnost brzdová světla. (4.3.2.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek dodávek FIAT DOBLO v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak FIAT DOBLO dopadá na STK?

Z 2 952 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,64 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,2 % částečně způsobilých, FIAT DOBLO tedy dopadá hůř než průměr.

Kolik FIAT DOBLO najede, než skončí?

Z 871 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 237 500 km, průměrně 240 741 km ve stáří 14,2 let.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely FIAT