MASERATI LEVANTE

Kombi MASERATI LEVANTE se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 155, 49 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,9 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,5 roku a 128 242 km.

  • 2016–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,7 %
  • Částečně způsobilé 2,3 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,14 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 44 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MASERATI
Roky výroby
2016–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
155 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 283

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MASERATI LEVANTE 2,3 % 44
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
VOLKSWAGEN MULTIVAN 5,8 % 6 796
BMW X5 4,9 % 5 758
VOLKSWAGEN TOUAREG 4,6 % 4 123
RENAULT TRAFIC 8,6 % 3 809

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 44 pravidelných technických prohlídek aut MASERATI LEVANTE v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,9 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,14 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MASERATI: 3,1 % a 0,00 %.

  • 155 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 49 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 44 2,3 % −1,9 0,00 % −0,14 7,5 let 128 242 km
2025 73 4,1 % −0,3 0,00 % −0,14 6,6 let 115 058 km
2024 50 6,0 % +2,2 0,00 % −0,13 5,8 let 121 377 km
2023 45 2,2 % −0,7 0,00 % −0,09 4,9 let 87 527 km
2022 37 2,7 % −0,1 0,00 % −0,07 4,3 let 84 150 km
2021 24 0,0 % −2,6 0,00 % −0,08 3,7 let 69 704 km
2020 10 0,0 % −2,4 0,00 % −0,06 3,1 let 74 726 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2017 – – 2,9 % – 2,9 % (8 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2016; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2017 2,9 %

Vozový park v ČR

V provozu
155
z 208 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
48 / 5
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
46,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MASERATI LEVANTE

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 003 mm 5 003–5 020
Šířka 1 968 mm 1 968–1 981
Výška 1 696 mm 1 679–1 696
Rozvor 3 004 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 2 184 kg 2 109–2 280
Největší přípustná hmotnost 2 780 kg 2 780–2 900
Brzděný přívěs 2 700 kg –
Nejvyšší rychlost 251 km/h 230–251
Spotřeba kombinovaná 10,7 l/100 km 7,2–13,2
CO₂ kombinovaně 249 g/km 189–299
Hluk za jízdy 70,0 dB(A) 68,0–72,0

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 96 %
  • EURO 5 3,6 %

Pneumatiky

  • 255/60 R18 39 %
  • 265/45 R20 32 %
  • 265/40 R21 24 %
  • 265/50 R19 5,3 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 84 %
  • ano 16 %

Barva

  • ČERNÁ 45 %
  • MODRÁ 21 %
  • BÍLÁ 18 %
  • ŠEDÁ 13 %
  • HNĚDÁ 2,6 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MASERATI LEVANTE podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
ZN6XU61B M156D 2017–2022 42 12 0,0 % −3,3 0,00 % −0,09

Časté otázky

Jak MASERATI LEVANTE dopadá na STK?

Z 44 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, MASERATI LEVANTE tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MASERATI