LADA VESTA

Kombi LADA VESTA se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 124, 50 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,7 roku a 68 880 km.

  • 2016–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,5 %
  • Částečně způsobilé 2,5 % stejně stará vozidla 3,9 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,12 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
LADA
Roky výroby
2016–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
124 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 238

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
LADA VESTA 2,5 % 40
ŠKODA OCTAVIA 6,8 % 246 232
VOLKSWAGEN GOLF 7,3 % 52 862
FORD FOCUS 9,8 % 31 670
ŠKODA RAPID 4,6 % 30 756
OPEL ASTRA 8,0 % 13 788

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 40 pravidelných technických prohlídek aut LADA VESTA v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,12 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka LADA: 7,3 % a 1,71 %.

  • 124 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 50 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 40 2,5 % −1,4 0,00 % −0,12 6,7 let 68 880 km
2025 69 5,8 % +2,2 0,00 % −0,11 5,6 let 70 425 km
2024 36 5,6 % +2,0 0,00 % −0,10 4,9 let 62 215 km
2023 62 1,6 % −0,9 0,00 % −0,06 3,6 let 45 288 km
2022 23 8,7 % +6,4 0,00 % −0,05 3,3 let 54 096 km
2021 6 16,7 % +14,3 0,00 % −0,06 3,3 let 83 714 km
2020 2 0,0 % −2,1 0,00 % 0,00 0,5 let 66 173 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2019 1,8 % 7,0 % – – 7,0 % (6 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2016; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025STK 2023
2019 7,0 % 1,8 %

Vozový park v ČR

V provozu
124
z 136 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
11 / 1
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
47,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje LADA VESTA

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 410 mm 4 410–4 424
Šířka 1 764 mm 1 764–1 785
Výška 1 537 mm 1 497–1 537
Rozvor 2 635 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 340 kg 1 250–1 340
Největší přípustná hmotnost 1 730 kg 1 670–1 730
Brzděný přívěs 900 kg –
Nejvyšší rychlost 180 km/h –
Spotřeba kombinovaná 7,1 l/100 km 6,1–7,9
CO₂ kombinovaně 162 g/km 138–162
Hluk za jízdy 69,0 dB(A) 69,0–70,0

Karoserie

  • AC KOMBI 72 %
  • AA SEDAN 24 %
  • KOMBI 4,0 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Pneumatiky

  • 205/50 R17 46 %
  • 185/65 R15 25 %
  • 195/55 R16 25 %
  • 205/55 R17 4,2 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 64 %
  • ano 36 %

Barva

  • ŠEDÁ 32 %
  • ČERVENÁ 20 %
  • ORANŽOVÁ 20 %
  • BÍLÁ 12 %
  • MODRÁ 8,0 %
  • HNĚDÁ 4,0 %
  • ČERNÁ 4,0 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak LADA VESTA dopadá na STK?

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,9 % částečně způsobilých, LADA VESTA tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely LADA

  • NIVA7,2 % · 2,40 %