DODGE GRAND CARAVAN
DODGE GRAND CARAVAN se vyrábí od roku 1990. V Česku jich jezdí 370, 94 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 14,1 roku a 171 287 km.
- 1990–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 92,6 %
- Částečně způsobilé 7,4 % stejně stará vozidla 7,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,51 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Montáž systému pohonu na vodík nebo na LPG nebo na CNG do vozidla není v souladu s požadavky 2,1
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 2,1
- Pro zpětný světlomet použito nehomologované světelné nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení 1,1
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 1,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- DODGE
- Roky výroby
- 1990–dosud
- V provozu v ČR
- 370 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 122Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Montáž systému pohonu na vodík nebo na LPG nebo na CNG do vozidla není v souladu s požadavky2,1
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá2,1
- Pro zpětný světlomet použito nehomologované světelné nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení1,1
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,1
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům1,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely DODGE
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| DODGE GRAND CARAVAN | 7,4 % | 95 |
| DODGE DURANGO | 5,8 % | 308 |
| DODGE CHALLENGER | 5,4 % | 279 |
| DODGE CALIBER | 15,8 % | 177 |
| DODGE NITRO | 8,2 % | 158 |
| DODGE JOURNEY | 9,0 % | 100 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 95 pravidelných technických prohlídek aut DODGE GRAND CARAVAN v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,51 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka DODGE: 7,8 % a 0,23 %.
- 370 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 94 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Montáž systému pohonu na vodík nebo na LPG nebo na CNG do vozidla není v souladu s požadavky (2,1 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 95 | 7,4 % | +0,2 | 0,00 % | −0,51 | 14,1 let | 171 287 km |
| 2025 | 146 | 9,6 % | +1,8 | 0,68 % | +0,10 | 13,4 let | 162 973 km |
| 2024 | 139 | 10,8 % | +3,2 | 0,00 % | −0,68 | 13,7 let | 169 590 km |
| 2023 | 135 | 9,6 % | +3,6 | 0,74 % | +0,16 | 12,8 let | 159 551 km |
| 2022 | 118 | 10,2 % | +3,4 | 2,54 % | +1,87 | 13,5 let | 168 330 km |
| 2021 | 113 | 6,2 % | +0,1 | 0,88 % | +0,17 | 12,8 let | 166 231 km |
| 2020 | 116 | 5,2 % | −1,6 | 1,72 % | +1,06 | 12,5 let | 162 910 km |
| 2019 | 112 | 14,3 % | +6,5 | 0,00 % | −0,67 | 13,2 let | 171 084 km |
| 2018 | 115 | 8,7 % | +1,7 | 0,00 % | −0,92 | 11,9 let | 159 600 km |
| 2017 | 100 | 20,0 % | +12,7 | 1,00 % | −0,18 | 12,4 let | 150 008 km |
| 2016 | 116 | 25,9 % | +18,5 | 0,00 % | −1,26 | 11,8 let | 160 353 km |
| 2015 | 112 | 9,8 % | +3,1 | 0,89 % | −0,72 | 11,2 let | 150 842 km |
| 2014 | 119 | 14,3 % | +7,9 | 0,84 % | −1,05 | 10,8 let | 155 176 km |
| 2013 | 113 | 14,2 % | +7,5 | 0,00 % | −2,05 | 10,4 let | 136 805 km |
| 2012 | 130 | 15,4 % | +8,9 | 1,54 % | −1,23 | 9,5 let | 148 995 km |
| 2011 | 119 | 11,8 % | +6,3 | 2,52 % | −0,92 | 8,2 let | 129 163 km |
| 2010 | 119 | 20,2 % | +14,5 | 0,84 % | −2,86 | 8,3 let | 142 102 km |
| 2009 | 86 | 14,0 % | +8,3 | 6,98 % | +3,45 | 7,8 let | 138 755 km |
| 2008 | 19 | 10,5 % | +4,7 | 0,00 % | −3,76 | 5,9 let | 123 206 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1990; 3 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Montáž systému pohonu na vodík nebo na LPG nebo na CNG do vozidla není v souladu s požadavky
2,1 na 100 prohlídek
Některý komponent systému pohonu na vodík / LPG / CNG je poškozený (např. plynotěsná skřínka), chybí, není funkční nebo neodpovídá požadavkům homologace. (6.1.3.8.3, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
2,1 na 100 prohlídek
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Pro zpětný světlomet použito nehomologované světelné nebo je použito homologované světelné zařízení určené pro jinou funkci osvětlení
1,1 na 100 prohlídek
Pro povinný zpětný světlomet použito světelné zařízení, určené pro jinou funkci osvětlení (např. dálkový, pracovní nebo mlhový světlomet). (4.6.2.3.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
1,1 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Zdroj světla zjevně vadný (např. sloupnutá barva) nebo poškozený tak, že ovlivňuje zjevně fotometrické vlastnosti směrové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla (bílá), v případě LED jako jediného zdroje světla funguje méně než ze 2/3. (4.4.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
1,1 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla u mlhového světlometu nebo mlhové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,1 na 100 prohlídek
Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. (4.5.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít
1,1 na 100 prohlídek
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. (0.2.1.1, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek aut DODGE GRAND CARAVAN v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak DODGE GRAND CARAVAN dopadá na STK?
Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,1 % částečně způsobilých, DODGE GRAND CARAVAN tedy dopadá zhruba jako průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.