CHEVROLET CAPTIVA dodávka N1
Skříňový CHEVROLET CAPTIVA se vyrábí od roku 2006. V Česku jich jezdí 412, 1 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,9 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 17,9 roku a 245 178 km.
- 2006–dosud
- kategorie N1
- Skříňový
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 85,7 %
- Částečně způsobilé 12,5 % stejně stará vozidla 10,6 %
- Nezpůsobilé 1,79 % stejně stará vozidla 0,87 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 112 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný 2,7
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 2,7
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,8
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 1,8
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- CHEVROLET
- Roky výroby
- 2006–dosud
- Počet míst
- 4–5
- V provozu v ČR
- 412 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 4 156Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný2,7
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá2,7
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,8
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá1,8
- Akumulátor není uchycen nebo je nespolehlivě uchycen a jeho pohyb může způsobit zkrat1,8
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| CHEVROLET CAPTIVA | 12,5 % | 112 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 8,0 % | 12 251 |
| PEUGEOT EXPERT | 8,9 % | 1 777 |
| CITROËN JUMPY | 10,0 % | 1 459 |
| HYUNDAI SANTA FE | 12,0 % | 800 |
| TOYOTA RAV4 | 9,9 % | 566 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 112 pravidelných technických prohlídek dodávek CHEVROLET CAPTIVA v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 12,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,9 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 1,79 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,91 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka CHEVROLET: 10,6 % a 1,32 %.
- 412 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 1 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný (2,7 na 100 prohlídek).
- Nesrovnalost ve stavu tachometru: 1,7 % vozů (všechny dodávky 3,9 %).
- Zaniklé vozy: polovina měla při poslední prohlídce víc než 237 500 km, průměrně ve stáří 13,1 let.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 112 | 12,5 % | +1,9 | 1,79 % | +0,91 | 17,9 let | 245 178 km |
| 2025 | 189 | 14,8 % | +2,8 | 0,00 % | −0,99 | 17,2 let | 235 323 km |
| 2024 | 218 | 10,6 % | −0,3 | 0,46 % | −0,50 | 16,1 let | 240 947 km |
| 2023 | 228 | 5,3 % | −3,7 | 1,32 % | +0,49 | 15,3 let | 221 209 km |
| 2022 | 224 | 7,6 % | −1,4 | 0,00 % | −0,84 | 14,1 let | 226 043 km |
| 2021 | 267 | 5,6 % | −2,4 | 0,00 % | −0,86 | 13,3 let | 208 931 km |
| 2020 | 217 | 7,8 % | −0,8 | 0,46 % | −0,26 | 12,1 let | 206 025 km |
| 2019 | 301 | 9,3 % | 0,0 | 0,00 % | −0,55 | 11,3 let | 193 276 km |
| 2018 | 243 | 9,5 % | +0,6 | 0,41 % | −0,37 | 10,1 let | 186 826 km |
| 2017 | 306 | 9,5 % | +0,6 | 0,33 % | −0,50 | 9,3 let | 173 666 km |
| 2016 | 255 | 12,9 % | +4,2 | 0,78 % | −0,09 | 8,1 let | 157 758 km |
| 2015 | 346 | 9,8 % | +3,3 | 0,29 % | −0,79 | 7,3 let | 149 983 km |
| 2014 | 257 | 4,7 % | −0,8 | 0,78 % | −0,23 | 6,0 let | 130 239 km |
| 2013 | 343 | 5,2 % | −1,1 | 0,29 % | −0,71 | 5,3 let | 122 786 km |
| 2012 | 258 | 6,6 % | +1,3 | 0,39 % | −0,93 | 4,0 let | 99 403 km |
| 2011 | 318 | 5,0 % | +0,3 | 3,46 % | +1,62 | 3,6 let | 94 258 km |
| 2010 | 73 | 2,7 % | −1,3 | 0,00 % | −1,91 | 3,2 let | 90 780 km |
| 2009 | 1 | 100,0 % | +92,4 | 0,00 % | −2,17 | 2,0 let | 118 706 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých dodávek CHEVROLET CAPTIVA podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 8,6 % | 2,9 % | 13,3 % | 10,0 % | – |
| 2008 | 8,6 % | 3,4 % | 12,8 % | 6,3 % | 10,4 % (18 let) |
| 2007 | 5,0 % | 4,7 % | 11,0 % | 7,8 % | 10,4 % (19 let) |
| 2006 | 2,9 % | 4,9 % | 5,7 % | 13,2 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2006; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 | STK 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009 | 10,0 % | 13,3 % | 2,9 % | 8,6 % | |||||||||||||
| 2008 | 10,4 % | 15,2 % | 6,7 % | 7,5 % | 10,2 % | 4,5 % | 8,5 % | 6,7 % | 6,3 % | 17,1 % | 12,8 % | 3,4 % | 8,6 % | ||||
| 2007 | 10,4 % | 15,7 % | 14,1 % | 3,5 % | 3,3 % | 5,5 % | 5,3 % | 9,9 % | 8,4 % | 7,8 % | 12,3 % | 11,0 % | 7,1 % | 4,7 % | 0,0 % | 5,0 % | |
| 2006 | 10,0 % | 11,4 % | 6,1 % | 9,5 % | 8,8 % | 15,9 % | 8,8 % | 13,2 % | 5,4 % | 5,7 % | 0,0 % | 4,9 % | 2,9 % |
Nesrovnalosti v nárůstu počtu km
Podle ročníku
Podle roku zjištění
Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.
Nájezd zaniklých vozů
Poslední známý nájezd (tis. km)
Vozy se stavem ZÁNIK v registru vozidel (trvalé vyřazení, zpravidla ekologická likvidace) a stav tachometru při jejich poslední technické prohlídce od roku 2008. Vůz mohl zaniknout až dva roky po ní, skutečný konečný nájezd je proto o něco vyšší. Model a generace podle zápisu při prohlídce, dodávky a malá užitková vozidla (N1).
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje CHEVROLET CAPTIVA
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 635 mm | – |
| Šířka | 1 850 mm | 1 850–1 870 |
| Výška | 1 720 mm | 1 720–1 755 |
| Rozvor | 2 705 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | 4–5 |
| Provozní hmotnost | 1 845 kg | 1 845–1 985 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 505 kg | – |
| Brzděný přívěs | 2 000 kg | 1 500–2 000 |
| Nejvyšší rychlost | 186 km/h | 180–186 |
| Spotřeba kombinovaná | 7,4 l/100 km | 7,4–8,7 |
| CO₂ kombinovaně | 197 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 74,5 dB(A) | 72,7–74,5 |
Karoserie
- BB SKŘÍŇOVÝ 57 %
- SKŘÍŇOVÝ 43 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 4 75 %
- EURO 3 25 %
Pneumatiky
- 215/70 R16 86 %
- 235/60 R17 14 %
Tažné zařízení v TP
- ano 75 %
- ne 25 %
Barva
- ČERNÁ-METAL 38 %
- ČERNÁ 25 %
- ŠEDÁ 13 %
- ŠEDÁ-TMAVÁ 13 %
- STŘÍBRNÁ-METAL 13 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Světlomet nebo jeho optický systém poškozený nebo vadný
2,7 na 100 prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. (4.1.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
2,7 na 100 prohlídek
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,8 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
1,8 na 100 prohlídek
Deformace, praskliny nebo lomy karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, které ovlivňují její pevnost. (6.2.1.1.4, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Akumulátor není uchycen nebo je nespolehlivě uchycen a jeho pohyb může způsobit zkrat
1,8 na 100 prohlídek
Akumulátor není dostatečně uchycen nebo jeho upevnění není spolehlivé nebo jeho umístění neodpovídá požadavkům. (4.13.6.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Nadměrná radiální vůle rejdového čepu
1,8 na 100 prohlídek
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. (5.1.2.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,8 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,8 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Podlaha je ve velmi zhoršeném stavu nebo je nespolehlivá nebo děravá nebo neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. (6.2.4.1.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 18 %, nebo u jízdních souprav, tažné vozidlo nedosahuje poměrný brzdný účinek pro svah se sklonem 12 %
0,9 na 100 prohlídek
Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. (1.4.2.1.1, 1. brzdové zařízení)
Nejčastější nebezpečné závady
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna. (4.3.1.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Praskliny nebo deformace jakékoliv části konstrukčního prvku rámu nebo pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla
0,9 na 100 prohlídek
Rám nebo pomocný rám je v tak zhoršeném technickém stavu (např. nadměrné deformace, praskliny nebo zlomy), že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. (6.1.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
Závady u pravidelných prohlídek dodávek CHEVROLET CAPTIVA v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak CHEVROLET CAPTIVA dopadá na STK?
Z 112 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 12,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 1,79 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 10,6 % částečně způsobilých, CHEVROLET CAPTIVA tedy dopadá hůř než průměr.
Kolik CHEVROLET CAPTIVA najede, než skončí?
Z 64 zaniklých vozů měla polovina při poslední prohlídce víc než 237 500 km, průměrně 238 059 km ve stáří 13,1 let.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.