KAROSA CAS K 25-L nákladní N2, N3

Cisterna požární stříkačka KAROSA CAS K 25-L se vyrábí od roku 1985. V Česku jich jezdí 67, 9 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 29,7 roku a 44 981 km.

  • 1985–dosud
  • kategorie N2, N3
  • Cisterna požární stříkačka
  • 9 míst
KAROSA CAS K 25-L – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 95,8 %
  • Částečně způsobilé 4,2 % stejně stará vozidla 8,6 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,35 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,1
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,1
  • Praskliny nebo deformace jakékoliv části konstrukčního prvku rámu nebo pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla 1,1
  • Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole 1,1

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
KAROSA
Roky výroby
1985–dosud
Počet míst
9
V provozu v ČR
67 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 2 979

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,1
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,1
  3. Praskliny nebo deformace jakékoliv části konstrukčního prvku rámu nebo pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla1,1
  4. Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole1,1
  5. Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje1,1

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
KAROSA CAS K 25-L 4,2 % 95
DAF XF 8,5 % 4 665
MERCEDES-BENZ AXOR 8,1 % 298
IVECO EUROTRAKKER 15,9 % 63

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 95 pravidelných technických prohlídek nákladních aut KAROSA CAS K 25-L v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 1,35 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka KAROSA: 6,3 % a 0,74 %.

  • 67 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 9 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty (1,1 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 95 4,2 % −4,4 0,00 % −1,35 29,7 let 44 981 km
2025 125 7,2 % −2,9 0,80 % −0,65 29,9 let 41 358 km
2024 130 6,9 % −1,6 0,77 % −1,10 29,7 let 47 407 km
2023 165 2,4 % −4,4 0,61 % −0,81 29,8 let 48 274 km
2022 174 2,3 % −5,3 0,57 % −1,23 29,7 let 43 945 km
2021 176 4,5 % −2,9 0,57 % −1,48 29,6 let 42 644 km
2020 169 4,1 % −5,2 1,18 % −0,48 29,2 let 44 758 km
2019 179 8,9 % −2,2 0,00 % −1,42 28,6 let 40 913 km
2018 178 6,7 % −4,1 5,06 % +2,31 27,9 let 42 439 km
2017 179 5,6 % −6,4 1,68 % −1,62 27,0 let 43 987 km
2016 158 8,2 % −9,1 4,43 % +0,67 26,1 let 35 894 km
2015 197 6,1 % −5,6 6,60 % +2,28 24,8 let 36 730 km
2014 194 4,6 % −4,1 3,09 % −0,83 23,8 let 33 299 km
2013 190 6,3 % −2,6 1,58 % −3,22 22,8 let 33 833 km
2012 176 8,0 % −1,0 4,55 % −2,01 21,4 let 39 496 km
2011 180 9,4 % +0,9 8,89 % +1,21 20,4 let 37 263 km
2010 170 4,1 % −4,0 8,82 % +0,39 19,6 let 34 306 km
2009 130 6,9 % −1,6 11,54 % +2,41 18,3 let 39 774 km
2008 14 7,1 % −2,7 21,43 % +10,20 18,0 let 27 128 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
1988 – – – – 6,1 % (38 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1985; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
1990 7,9 % 8,3 % 2,0 % 3,8 % 3,4 % 3,8 % 4,9 % 5,6 % 5,4 % 7,7 % 3,4 % 0,0 % 1,8 % 3,5 % 3,5 % 3,8 % 2,7 %
1988 6,1 % 9,1 % 5,8 % 1,6 % 3,1 % 8,1 % 4,8 % 11,5 % 0,0 % 10,2 % 9,8 % 4,8 % 4,8 % 11,7 % 8,2 % 5,9 % 3,8 % 8,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
67
z 85 registrovaných celkem
Zaniklo
1
1,2 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
5 / 12
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
11,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje KAROSA CAS K 25-L

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 7 770 mm –
Šířka 2 500 mm 2 500–2 550
Výška 3 350 mm –
Rozvor 4 300 mm –
Míst k sezení 9 –
Provozní hmotnost 11 890 kg 11 890–11 965
Největší přípustná hmotnost 16 000 kg –
Brzděný přívěs 900 kg –
Nejvyšší rychlost 90 km/h –
Hluk za jízdy 85,0 dB(A) –

Karoserie

  • CISTERNA POŽÁRNÍ STŘÍKAČKA 100 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 100 %

Barva

  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,1 na 100 prohlídek
    Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,1 na 100 prohlídek
    Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. (8.2.2.2.1.8, 8. obtěžování okolí)
  3. Praskliny nebo deformace jakékoliv části konstrukčního prvku rámu nebo pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla 1,1 na 100 prohlídek
    Zjevné deformace, praskliny nebo lomy rámu, pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla. (6.1.1.1.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  4. Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole 1,1 na 100 prohlídek
    Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. (1.2.1.4, 1. brzdové zařízení)
  5. Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 1,1 na 100 prohlídek
    Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. (7.11.2.1, 7. jiné vybavení)
  6. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,1 na 100 prohlídek
    Překročeny doby akcelerace. (8.2.2.2.1.9, 8. obtěžování okolí)
  7. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 1,1 na 100 prohlídek
    Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.2.1.1.1, 1. brzdové zařízení)

Závady u pravidelných prohlídek nákladních aut KAROSA CAS K 25-L v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak KAROSA CAS K 25-L dopadá na STK?

Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 8,6 % částečně způsobilých, KAROSA CAS K 25-L tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely KAROSA