DACIA PICK-UP dodávka N1

DACIA PICK-UP se vyrábí od roku 1999. V Česku jich jezdí 96, 8 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1999–dosud
  • kategorie N1
DACIA PICK-UP – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 11,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,24 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 5 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
DACIA
Roky výroby
1999–dosud
V provozu v ČR
96 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 331

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely DACIA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
DACIA PICK-UP – 5
DACIA DOKKER 9,3 % 1 935
DACIA LOGAN 11,3 % 823

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 5 pravidelných technických prohlídek dodávek DACIA PICK-UP v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka DACIA: 9,8 % a 0,70 %.

  • 96 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 8 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 5 0,0 % −11,3 0,00 % −1,24 22,0 let 85 498 km
2025 7 14,3 % +1,4 0,00 % −1,30 20,3 let 83 385 km
2024 10 0,0 % −12,0 10,00 % +8,45 19,9 let 105 031 km
2023 10 20,0 % +10,8 0,00 % −1,11 18,6 let 91 910 km
2022 23 13,0 % +3,3 4,35 % +3,14 17,5 let 98 392 km
2021 14 0,0 % −9,1 0,00 % −1,37 17,4 let 83 998 km
2020 30 10,0 % −0,1 0,00 % −1,09 15,7 let 99 381 km
2019 23 0,0 % −11,9 4,35 % +3,33 15,5 let 89 946 km
2018 41 22,0 % +9,8 4,88 % +3,54 13,9 let 93 640 km
2017 43 9,3 % −5,1 2,33 % +0,66 13,2 let 109 608 km
2016 60 11,7 % −3,2 8,33 % +6,60 12,1 let 98 604 km
2015 78 14,1 % +4,0 2,56 % +0,55 11,5 let 101 391 km
2014 115 9,6 % +0,6 6,96 % +4,73 10,6 let 94 043 km
2013 93 8,6 % −0,6 4,30 % +1,97 9,8 let 93 631 km
2012 157 8,3 % −0,5 8,92 % +5,83 8,7 let 83 639 km
2011 145 8,3 % +0,5 4,83 % +0,49 8,2 let 90 015 km
2010 215 7,4 % +0,4 10,70 % +6,54 6,9 let 77 702 km
2009 223 9,0 % +1,1 11,21 % +6,87 6,6 let 78 462 km
2008 39 10,3 % +2,9 12,82 % +9,24 5,2 let 65 849 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých dodávek DACIA PICK-UP podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2016
2004 – 3,8 % 8,7 % 8,2 % 17,6 % (12 let)
2003 – 10,0 % 9,4 % 10,0 % –
2001 – – 6,3 % 11,1 % –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1999; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2016STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2004 17,6 % 8,2 % 8,7 % 3,8 %
2003 10,0 % 9,4 % 10,0 %
2001 11,1 % 12,2 % 6,3 %

Vozový park v ČR

V provozu
96
z 762 registrovaných celkem
Zaniklo
509
66,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
85 / 72
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
6,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1999; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Časté otázky

Jak DACIA PICK-UP dopadá na STK?

Z 5 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 11,3 % částečně způsobilých, DACIA PICK-UP tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely DACIA