MOSKVIČ 2141

Samon. uzavřená MOSKVIČ 2141 se vyrábí od roku 1971. V Česku jich jezdí 455, 45 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1971–dosud
  • kategorie M1
  • Samon. uzavřená
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 6,9 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,02 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MOSKVIČ
Roky výroby
1971–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
455 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 844

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely MOSKVIČ

Bez datSrovnání zatím není s čím.

Rychlé odkazy

Z 10 pravidelných technických prohlídek aut MOSKVIČ 2141 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MOSKVIČ: 2,9 % a 0,00 %.

  • 455 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 45 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 10 0,0 % −6,9 0,00 % −1,02 30,0 let 102 890 km
2025 16 0,0 % −7,7 0,00 % −1,19 30,0 let 112 230 km
2024 20 0,0 % −7,0 0,00 % −1,25 30,0 let 114 368 km
2023 19 0,0 % −5,7 0,00 % −1,08 30,0 let 117 122 km
2022 25 8,0 % +2,1 0,00 % −1,28 30,0 let 136 765 km
2021 18 0,0 % −5,5 0,00 % −1,44 30,0 let 111 083 km
2020 33 6,1 % −2,8 6,06 % +4,74 29,5 let 113 175 km
2019 26 7,7 % −2,9 0,00 % −1,09 28,7 let 110 251 km
2018 41 14,6 % +5,6 2,44 % +0,03 27,5 let 104 175 km
2017 27 11,1 % +1,4 0,00 % −2,93 26,6 let 118 791 km
2016 46 8,7 % −1,2 2,17 % −1,01 25,5 let 102 337 km
2015 43 0,0 % −8,9 4,65 % +0,94 23,9 let 105 161 km
2014 60 5,0 % −2,4 1,67 % −3,11 23,4 let 103 833 km
2013 50 10,0 % +1,4 2,00 % −2,69 22,4 let 98 837 km
2012 79 5,1 % −3,8 2,53 % −3,43 21,3 let 88 130 km
2011 64 7,8 % −0,7 7,81 % +0,51 20,3 let 93 023 km
2010 127 9,4 % +1,3 3,15 % −4,33 19,3 let 89 867 km
2009 100 5,0 % −3,7 8,00 % +0,36 18,1 let 88 168 km
2008 40 5,0 % −4,8 10,00 % +1,62 17,6 let 82 369 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2020
1990 – – – – 6,7 % (30 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1971; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2020STK 2018STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009STK 2008
1990 6,7 % 16,2 % 9,3 % 0,0 % 5,5 % 5,0 % 4,5 % 6,3 % 9,9 % 2,8 % 6,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
455
z 3 009 registrovaných celkem
Zaniklo
2 059
68,4 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
458 / 37
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
45,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1971; 3 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MOSKVIČ 2141

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 920 kg –
Největší přípustná hmotnost 1 400 kg –

Karoserie

  • SAMON. UZAVŘENÁ 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • MODRÁ-TMAVÁ 25 %
  • BÍLÁ 13 %
  • NEZJIŠTĚNO 13 %
  • ČERVENÁ-METAL 13 %
  • HNĚDÁ-SVĚTLÁ 13 %
  • ČERVENÁ-TMAVÁ 13 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 13 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak MOSKVIČ 2141 dopadá na STK?

Z 10 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 6,9 % částečně způsobilých, MOSKVIČ 2141 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MOSKVIČ

  • 21405,6 % · 0,00 %