RICH CM50Q-2 motocykl
RICH CM50Q-2 se vyrábí od roku 2008. V Česku jich jezdí 432. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,2 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 11,3 roku a 5 488 km.
- 2008–dosud
- kategorie L
Výsledky STK
- Způsobilé 92,2 %
- Částečně způsobilé 7,8 % stejně stará vozidla 3,7 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,22 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 51 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba) 2,0
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 2,0
- Nadměrná pohyblivost horní části sloupku radiálně od osy sloupku 2,0
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,0
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- RICH
- Roky výroby
- 2008–dosud
- V provozu v ČR
- 432 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 649Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba)2,0
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)2,0
- Nadměrná pohyblivost horní části sloupku radiálně od osy sloupku2,0
- Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,0
- U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů2,0
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely RICH
Rychlé odkazy
Z 51 pravidelných technických prohlídek motocyklů RICH CM50Q-2 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,2 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,22 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka RICH: 7,4 % a 1,47 %.
- 432 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026).
- Nejčastější vážná závada: Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba) (2 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51 | 7,8 % | +4,2 | 0,00 % | −0,22 | 11,3 let | 5 488 km |
| 2025 | 62 | 4,8 % | +0,9 | 0,00 % | −0,29 | 10,2 let | 5 009 km |
| 2024 | 77 | 1,3 % | −2,2 | 0,00 % | −0,23 | 8,9 let | 4 865 km |
| 2023 | 97 | 6,2 % | +3,0 | 0,00 % | −0,24 | 8,3 let | 5 324 km |
| 2022 | 76 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,24 | 7,0 let | 6 235 km |
| 2021 | 59 | 3,4 % | 0,0 | 1,69 % | +1,41 | 7,2 let | 4 318 km |
| 2020 | 61 | 4,9 % | +1,1 | 0,00 % | −0,31 | 7,2 let | 4 063 km |
| 2019 | 45 | 8,9 % | +4,9 | 2,22 % | +1,87 | 7,9 let | 4 737 km |
| 2018 | 34 | 0,0 % | −4,0 | 0,00 % | −0,22 | 6,3 let | 3 507 km |
| 2017 | 24 | 8,3 % | +3,4 | 0,00 % | −0,28 | 6,1 let | 4 169 km |
| 2016 | 24 | 0,0 % | −5,5 | 0,00 % | −0,25 | 5,8 let | 2 798 km |
| 2015 | 34 | 0,0 % | −3,2 | 0,00 % | −0,34 | 5,7 let | 4 754 km |
| 2014 | 5 | 20,0 % | +17,3 | 0,00 % | −0,43 | 5,6 let | 4 039 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů RICH CM50Q-2 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | – | 5,9 % | – | – | 5,9 % (6 let) |
| 2016 | – | 0,0 % | – | – | – |
| 2009 | – | 0,0 % | – | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2008; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2023 | STK 2022 | STK 2015 |
|---|---|---|---|
| 2017 | 5,9 % | ||
| 2016 | 0,0 % | ||
| 2009 | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba)
2,0 na 100 prohlídek
Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba). (0.1.6, 0. identifikace vozidla)
-
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
2,0 na 100 prohlídek
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Nadměrná pohyblivost horní části sloupku radiálně od osy sloupku
2,0 na 100 prohlídek
Nadměrná pohyblivost horní části sloupku radiálně od osy sloupku (vůle v uložení). (2.2.2.2, 2. řízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,0 na 100 prohlídek
Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů
2,0 na 100 prohlídek
U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů. (7.11.1.1, 7. jiné vybavení)
-
Držadla nebo stupačky u motocyklu chybí (jsou demontované), jsou velmi zkorodované nebo jsou natolik poškozené, že neplní svoji funkci
2,0 na 100 prohlídek
Držadla nebo stupačky u motocyklu chybí (jsou demontované), jsou velmi zkorodované nebojsou natolik poškozené, že neplní svoji funkci. (6.2.12.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Směrová svítilna není spolehlivě upevněna
2,0 na 100 prohlídek
Chybné uchycení nebo způsob montáže směrové svítilny negativně ovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo se může za jízdy uvolnit. (4.4.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,0 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Držadla nebo stupačky u motocyklu neodpovídají požadavkům
2,0 na 100 prohlídek
Držadla nebo stupačky u motocyklu neodpovídají požadavkům. (6.2.12.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, při kterém není zajištěn předepsaný výhled nebo poškození, při kterém může dojít k poranění osob
2,0 na 100 prohlídek
Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, které neumožňuje řidiči poskytovat tímto zařízením předepsaný nebo jasný výhled z vozidla směrem dozadu nebo do strany popřípadě před vozidlo. (3.3.4.2, 3. výhledy)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů RICH CM50Q-2 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak RICH CM50Q-2 dopadá na STK?
Z 51 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,7 % částečně způsobilých, RICH CM50Q-2 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.