MJ DANDY 50 motocykl

MJ DANDY 50 se vyrábí od roku 1996. V Česku jich jezdí 999, 22 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 28,4 roku a 8 770 km.

  • 1996–dosud
  • kategorie L
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,1 %
  • Částečně způsobilé 2,9 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,24 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 35 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,9
  • Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 2,9

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MJ
Roky výroby
1996–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
999 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 420

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,9
  2. Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti2,9

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely MJ

Bez datSrovnání zatím není s čím.

Rychlé odkazy

Z 35 pravidelných technických prohlídek motocyklů MJ DANDY 50 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,2 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,24 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MJ: 2,9 % a 0,00 %.

  • 999 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 22 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (2,9 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 35 2,9 % −1,2 0,00 % −0,24 28,4 let 8 770 km
2025 30 10,0 % +5,5 0,00 % −0,32 27,2 let 10 778 km
2024 44 11,4 % +6,4 2,27 % +1,97 26,3 let 11 897 km
2023 17 5,9 % +2,2 0,00 % −0,18 25,5 let 10 110 km
2022 17 5,9 % +1,6 0,00 % −0,40 24,1 let 9 115 km
2021 8 0,0 % −3,5 0,00 % −0,29 22,5 let 9 476 km
2020 8 12,5 % +7,4 12,50 % +12,04 23,0 let 11 773 km
2019 24 20,8 % +15,6 4,17 % +3,79 21,5 let 10 751 km
2018 11 27,3 % +22,1 0,00 % −0,30 20,0 let 11 917 km
2017 19 15,8 % +8,2 0,00 % −0,29 19,2 let 11 098 km
2016 14 21,4 % +13,4 0,00 % −0,35 18,1 let 11 860 km
2015 18 0,0 % −4,2 0,00 % −0,38 17,3 let 15 897 km
2014 21 4,8 % +1,0 0,00 % −0,46 16,0 let 16 708 km
2013 25 8,0 % +3,9 4,00 % +3,47 15,0 let 18 014 km
2012 22 0,0 % −4,2 0,00 % −0,85 14,2 let 12 787 km
2011 39 7,7 % +4,1 2,56 % +1,15 13,5 let 17 958 km
2010 32 3,1 % −0,4 3,13 % +1,62 12,2 let 11 505 km
2009 34 0,0 % −3,5 0,00 % −1,56 10,7 let 11 895 km
2008 2 0,0 % −5,9 0,00 % −0,84 10,0 let 10 161 km

Vozový park v ČR

V provozu
999
z 1 492 registrovaných celkem
Zaniklo
366
24,5 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
12 / 115
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
22,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1996; 7 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MJ DANDY 50

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 1 950 mm –
Šířka 700 mm –
Výška 1 050 mm –
Rozvor 1 320 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 82 kg –
Největší přípustná hmotnost 232 kg –
Nejvyšší rychlost 65 km/h –
Hluk za jízdy 73,5 dB(A) –

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,9 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 2,9 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. (3.3.1.2, 3. výhledy)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů MJ DANDY 50 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MJ DANDY 50 dopadá na STK?

Z 35 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, MJ DANDY 50 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.