ATV LYDA203 motocykl
Čtyřkolka ATV LYDA203 se vyrábí od roku 1994. V Česku jich jezdí 66.
- 1994–dosud
- kategorie L
- Čtyřkolka
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,42 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 4 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- ATV
- Roky výroby
- 1994–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 66 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 371Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely ATV
Rychlé odkazy
Z 4 pravidelných technických prohlídek motocyklů ATV LYDA203 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka ATV: 20,0 % a 10,00 %.
- 66 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 0,0 % | −4,4 | 0,00 % | −0,42 | 17,3 let | 1 335 km |
| 2025 | 5 | 0,0 % | −4,7 | 0,00 % | −0,42 | 16,2 let | 2 889 km |
| 2024 | 7 | 14,3 % | +10,0 | 0,00 % | −0,30 | 15,7 let | 1 024 km |
| 2023 | 7 | 0,0 % | −3,5 | 0,00 % | −0,39 | 14,1 let | 3 449 km |
| 2022 | 7 | 14,3 % | +10,2 | 0,00 % | −0,45 | 13,1 let | 2 011 km |
| 2021 | 13 | 7,7 % | +3,7 | 0,00 % | −0,32 | 12,5 let | 2 545 km |
| 2020 | 14 | 21,4 % | +16,8 | 0,00 % | −0,34 | 11,8 let | 3 328 km |
| 2019 | 23 | 4,3 % | −0,6 | 0,00 % | −0,28 | 10,2 let | 2 270 km |
| 2018 | 29 | 10,3 % | +5,7 | 0,00 % | −0,25 | 9,3 let | 5 494 km |
| 2017 | 22 | 9,1 % | +3,1 | 0,00 % | −0,24 | 8,4 let | 2 019 km |
| 2016 | 39 | 7,7 % | +1,1 | 2,56 % | +2,24 | 7,6 let | 3 496 km |
| 2015 | 41 | 4,9 % | +1,6 | 0,00 % | −0,40 | 6,5 let | 3 115 km |
| 2014 | 53 | 3,8 % | +1,1 | 1,89 % | +1,48 | 5,6 let | 4 161 km |
| 2013 | 29 | 3,4 % | +0,5 | 0,00 % | −0,49 | 4,2 let | 3 629 km |
| 2012 | 73 | 2,7 % | −0,2 | 0,00 % | −0,90 | 3,7 let | 3 904 km |
| 2011 | 4 | 0,0 % | −2,3 | 0,00 % | −1,20 | 3,5 let | 4 150 km |
| 2010 | 1 | 0,0 % | −2,4 | 0,00 % | −1,32 | 2,0 let | 16 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | 2,9 % | 4,3 % | 6,3 % | – | 6,3 % (8 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1994; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2012 |
|---|---|---|---|---|
| 2008 | 6,3 % | 0,0 % | 4,3 % | 2,9 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje ATV LYDA203
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 710 mm | – |
| Šířka | 1 000 mm | – |
| Výška | 1 150 mm | – |
| Rozvor | 1 140 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 172 kg | 172–183 |
| Největší přípustná hmotnost | 322 kg | 322–333 |
| Nejvyšší rychlost | 60 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 78,2 dB(A) | – |
Karoserie
- ČTYŘKOLKA 100 %
Pohon
- 4×4 50 %
- jedna náprava 50 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- MODRÁ 50 %
- ČERNÁ 50 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Časté otázky
Jak ATV LYDA203 dopadá na STK?
Z 4 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, ATV LYDA203 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.