MAXUS E-DELIVER 3 dodávka N1
MAXUS E-DELIVER 3 se vyrábí od roku 2021. V Česku jich jezdí 149, 23 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,7 roku a 154 355 km.
- 2021–dosud
- kategorie N1
Výsledky STK
- Způsobilé 96,3 %
- Částečně způsobilé 3,7 % stejně stará vozidla 7,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,29 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít 1,9
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 1,9
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 1,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MAXUS
- Roky výroby
- 2021–dosud
- V provozu v ČR
- 149 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 87Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít1,9
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru1,9
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)1,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely MAXUS
Rychlé odkazy
Z 54 pravidelných technických prohlídek dodávek MAXUS E-DELIVER 3 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,29 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MAXUS: 6,6 % a 0,00 %.
- 149 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 23 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít (1,9 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 54 | 3,7 % | −3,5 | 0,00 % | −0,29 | 3,7 let | 154 355 km |
| 2025 | 32 | 3,1 % | −4,7 | 0,00 % | −0,32 | 3,3 let | 122 016 km |
| 2024 | 1 | 0,0 % | −8,1 | 0,00 % | −0,49 | 6,0 let | 36 831 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 4,2 % | – | – | – | 4,2 % (4 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2021; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 |
|---|---|
| 2022 | 4,2 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2021; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít
1,9 na 100 prohlídek
Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě otevřít nebo zavřít. (6.2.3.5.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru
1,9 na 100 prohlídek
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
1,9 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek dodávek MAXUS E-DELIVER 3 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MAXUS E-DELIVER 3 dopadá na STK?
Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,2 % částečně způsobilých, MAXUS E-DELIVER 3 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.